Розділ 2. Речення - § 11. Види речень за метою висловлювання та інтонацією

Завдання 9

Виразно прочитайте текст. Доберіть влучний заголовок.
Відомо, що собаки - істоти розумні. Цікаво: а які ще тварини вирізняються кмітливістю? Учені стверджують, що це насамперед мавпи, слони, пацюки, коні, коти і навіть свині. Так, свині!
Був у Китаї на острові Тайвань такий випадок. Місцевий мешканець Лю їхав мотоциклом на базар продавати порося. У дорозі мотоцикл перекинувся. Лю дуже пошкодив собі ногу, не міг рухатися. Порося вилізло з мішка і втекло.
Уявіть, воно легко знайшло дорогу додому! Порося хотіли загнати у свинарник, а воно бігало довкола будинку й верещало. І наче кликало за собою. Дружина Лю пішла за ним. І й довелося бігти за свинкою,
Ви вже здогадалися, куди так поспішало порося? Воно привело жінку до місця аварії! Так поросятко врятувало свого господаря (3 Інтернету).
• Укажіть у тексті зачин, основну частину, кінцівку.
• Складіть продовження тексту про кмітливе поросятко.

Розв'язання:

Розумне порося.
Зачин. Відомо, що собаки - істоти розумні. Цікаво: а які ще тварини вирізняються кмітливістю? Учені стверджують, що це насамперед мавпи, слони, пацюки, коні, коти і навіть свині. Так, свині!
Основна частина. Був у Китаї на острові Тайвань такий випадок. Місцевий
мешканець Лю їхав мотоциклом на базар продавати порося.У дорозі мотоцикл перекинувся. Лю дуже пошкодив собі ногу, не міг рухатися. Порося вилізло з мішка і втекло.
Уявіть, воно легко знайшло дорогу додому! Порося хотіли загнати у свинарник, а воно бігало довкола будинку й верещало. І наче кликало за собою. Дружина Лю пішла за ним. Їй довелося бігти за свинкою.
Кінцівка. Ви вже здогадалися, куди так поспішало порося? Воно привело жінку до місця аварії! Так поросятко врятувало свого господаря. З того часу це оросятко стало улюбленцем сім’ї та було в пошані.

Повідомити про помилку