12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 1. Прості механізми. Похила площина

Реклама:

ВПРАВА № 1. 5. Який максимальний виграш у силі дає похила площина, якщо за її допомогою рівномірно піднімають тіло масою 80 кг на висоту 2 м, прикладаючи силу 400 Н? Якою є довжина цієї похилої площини?


Сила тяжіння:

𝐹1 = 𝑚 • 𝑔 = 80 • 9,8 = 784Н

Виграш у силі:

𝐹1/𝐹2 = 784/400 = 1,96

Довжина похилої площини:

𝐹1/𝐹2 = 𝑙/ℎ ⇒ 𝑙 = 𝐹1/𝐹2 • ℎ = 1,96 • 2 = 3,92м

Відповідь: Максимальний виграш у силі – 1,96, а довжина похилої площини – 3,92 м. (якщо взяти силу тяжіння 10 то виграш 2, а довжина 4 м.)

Повідомити про помилку
Реклама: