12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 8. Закон збереження і перетворення механічної енергії

Реклама:

ВПРАВА № 8. 4. Тіло масою 400 г кидають угору, надаючи йому кінетичну енергію 8 Дж. На якій висоті кінетична енергія тіла зменшиться до 3 Дж. Якою буде потенціальна енергія тіла на цій висоті? Опором повітря знехтуйте.


Дано:

  • Ек1 = 8 Дж;
  • Ек2 = 3 Дж;
  • 𝑚 = 0,4 кг.

Знайти: 

  • 𝐸п2 – ?

Розв’язання:

Повна механічна енергія дорівнює сумі кінетичної і потенціальної Ек2 + Еп2 = Е і дорівнює за законом збереження кінетичній енергії на початку Ек1.

Тоді Еп2 = Ек1 – Ек2 = 8 Дж – 3 Дж = 5 Дж.

Еп2 = 𝑚𝑔ℎ; h = Еп2/𝑚𝑔 = 5/(0,4 • 10) = 1,25 м.

Відповідь: 1,25 м.

Повідомити про помилку
Реклама: