2. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ. ТЕПЛОВІ ЯВИЩА - §15. Випромінювання - §16. Питома теплоємність
Реклама:
| Назад до 16 (3) | 16 (4) | Вперед до 16 (5) |
Вправа №16
4. За поданими рис. 1-3 складіть задачі та розв’яжіть їх.

1. Яка маса тіла, якщо для його нагрівання на 20 °С було витрачено 1500 Дж, а питома теплоємність речовини 750 Дж/(кг • ℃)?
Q = cm∆t,
m = Q/(c • ∆t) = 1500/(750 • 20) = 0,1 кг.
Відповідь: 0,1 кг.
2. Куля з заліза масою 5 г та температурою 50 °С охолодили у воді до 10 °С. Знайдіть кількість теплоти, яку вона віддала воді. Питома теплоємність заліза 460 Дж/(кг • ℃).
Q = cm∆t = 460 Дж/(кг • ℃) • 0,005 кг • (50 °С - 10 °С) = 92 Дж.
Відповідь: Q = 92 Дж.
3. Щоб нагріти 0,5 кг води було витрачено 4200 Дж. На скільки змінилась температура води після нагрівання?
Q = cm∆t,
∆t = Q/(c • m) = 4200/(4200 • 0,5) = 2 °С.
Відповідь: 2 °С.
Реклама: