12 балів

2. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ. ТЕПЛОВІ ЯВИЩА - §17. Тепловий баланс - ЛР № 3 - ЛР № 4

Реклама:

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 (2)

7. Визначити об’єм і масу гарячої води:

V2 = V - V1; V2 = 140 см3 - 60 см3 = 80 см3;

m2 = ρxV2; m2 = 11/см3 • 80 см3 = 80г = 0,08 кг

Обчислити кількість теплоти, віддану гарячою водою:

Q2 = cm2(t2 - t);

Q2 = 4200Дж/кг•℃ • 0,08 кг • (84 °C - 58 °C) = 8736 Дж.

Температура води, ℃ Об’єм води, см3 Маса води, кг Кількість теплоти, Дж
t1 t2 t V1 V V2 m1 m2 Q1 Q2
26 84 58 60 140 80 0,06 0,08 8064 8736

Висновок: експериментальним шляхом підтверджено справедливість рівняння теплового балансу при змішуванні води різної температури. Q1 ≈ Q2. Розбіжність результатів полягає в тому, що частина теплової енергії, яку виділила гаряча вода при охолодженні, пішла на нагрівання колориметра та навколишнього середовища.

Завдання «із зірочкою».

Відносна похибка експерименту:

ε = |1- Q1/Q2 | • 100%;

ε = |1- 8064 Дж/8736 Дж| • 100% = 7,7%.

Повідомити про помилку
Реклама: