Практична робота № 1

Реклама:

Завдання 2.

Визначення відстаней.


Невелику відстань між двома точками по прямій лінії найпростіше визначити за допомогою циркуля-вимірювача та лінійного масштабу. Для цього потрібно циркуль-вимірювач, розхил якого дорівнює відстані між заданими точками, прикласти до лінійного масштабу й зняти відлік у метрах (кілометрах).

Великі відстані між точками по прямих лініях вимірюють за допомогою лінійки. Результат вимірювання в сантиметрах множать на величину масштабу й отримують відстань на місцевості.

Для визначення довжини звивистих і довгих ліній (наприклад, маршрутів походу) застосовують спеціальний прилад, який називається курвіметром.

У ньому є коліщатко, що з’єднане зі стрілкою. При вимірюванні відстані на карті потрібно встановити стрілку курвіметра на нульову поділку, а потім «прокотити» коліщатко уздовж маршруту так, щоб показання шкали приладу зростали. Отриманий відлік у сантиметрах множать на величину масштабу й отримують відстань на місцевості.

За відсутності курвіметра використовують звичайну нитку, яку «укладають» по маршруту, а потім випрямляють, вимірюють й отримують відстань на місцевості.

Використовуючи масштаб, обчисліть дійсну відстань між указаними об’єктами.

І. Будинок лісника (розташований у сосновому лісі поблизу населеного пункту Клеєвичі) — висотна позначка 151,2 м (на схід від населеного пункту Дубенець).

Масштаб 1:25000; 1 см = 250 (0,25 км)

250 • 6 = 1500 м = 1,5 км.

ІІ. Школа в населеному пункті Стасове — озеро Чарівне, відмітка води 101,5 м.

Масштаб 1:25000; 1 см = 250 (0,25 км)

250 м • 3,8 = 950 м

Повідомити про помилку
Реклама: