Розділ I. Українські землі у складі Речі Посполитої (XVI — перша половина XVII ст.) - §2. Соціальна структура суспільства та економічне життя на українських землях у XVI ст.

Реклама:

7. Назвіть характерні риси розвитку міст, ремесла й торгівлі в XVI ст.


У цей час на українські землі поширилося магдебурзьке право. Його надавали містам польські королі та великі князі литовські, а пізніше й великі магнати. Протягом другої половини XІV — першої половини XVI ст. магдебурзьке право отримала більшість українських міст.

Міста були центрами ремесла й торгівлі. У середині XVI ст. налічувалося вже понад 130 різних спеціальностей, близько 80 з яких були безпосередньо ремісничими. Водночас більшість жителів міст також займалася сільським господарством.
На українських землях у складі Корони Польської переважна частина міських ремісників об’єднувалася в цехи.
У XVI ст. продовжувала розвиватися торгівля. Основними її формами стали ярмарки, що відбувалися у великих містах декілька разів на рік, торги, які проводили кілька разів на тиждень, і щоденна торгівля в міських крамницях. Купці в містах створювали об’єднання на зразок ремісничих цехів.

У цей період активно розвивалася й міжнародна торгівля. Через українські землі проходили торговельні шляхи, якими товари зі Сходу та Московії, а також продукти місцевого виробництва надходили до країн Центральної та Західної Європи.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->