З УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ - Ю. ВИННИЧУК Місце для дракона (Повість-казка)

Реклама:

12. Прокоментуйте слова: «Коли народ не має кого проклинати, сили його підупадань. Боже! Пошли Нам драконів!» Чи згодні ви з цією думкою?


Згоден у тому, що іноді народові потрібен консолідуючи й образ ворога, що може відволікти від проблем, допомогти організуватися. Але, як правило, це не вороги, а жертви Тому історія не раз доводила, що це неправильна думка.

 

ДЗ. Напишіть невеликий твір-роздум на тему «Добро чи зло перемогло в повісті-казці Ю. Виничука «Місце для дракона»?»


Тема людяності, сенсу людського життя, життєвого вибору цікавила багатьох письменників. У своєму творі Юрій Винничук також порушує вічну проблему добра і зла, вірності та зради, доцільності самопожертви.
У сучасному світі кожен намагається протистояти лиху, кривді, Жорстокості захищаючи добро, правду, справедливість. Саме такими є дракон Грицько та Пустельник. Але є й ті, що живуть за іншими принципами, які здатні обманути, втертися в довіру, згодом і зрадити; як наприклад князь.
На перший погляд, усе зрозуміло. Дракон Грицько є діленням добра, він здатний на самопожертву заради дружби та кохання, нехтуючи інстинктом самозбереження. Адже самопожертва це риса, протилежна егоїзмові, коли людина жертвує собою, своїми особистісними інтересами задля єдиної мети, заради благополуччя інших. Тому Грицько під час поєдинку навмисно піддається й гине від списа джури лицаря Ларріна... Лицар Лаврін під час пашинку дивним чином зумів розпізнати добру натуру дракона та відмовився знищувати його.
На мою думку, не зважаючи на те що був убитий позитивний герой повісті, добро все одно перемело зло, тому що не можна побудувати справедливості неправедними діями, не можна стати щасливим на нещасті інших. Після вбивства дракона, князь який підступно змусив дракона битися з лицарями, казав: «Поки був дракон, я мав сенс жити», а новий правитель князівства після вбивства не знаходить місця, його тривожать муки совісті.

Повідомити про помилку
Реклама: