Розділ 3. Взаємозв’язок людини і держави - § 10. Громадянство України

Реклама:

9. З огляду на правовий зміст громадянства проаналізуйте можливі наслідки подвійного громадянства для держави й окремої особи.

У розмовній мові зустрічається термін «подвійне громадянство», який вживається, щоб описати біпатризм. Але слід розрізняти біпартизм від «справжнього» подвійного громадянства, коли обидві держави визнають декілька громадянств однієї особи. Тобто людина, що має два громадянства не може називатися тією, що має подвійне громадянство, якщо кожна держава визнає її лише своїм громадянином.

Ст. 4 Конституції України говорить: "В Україні існує єдине громадянство". Але це не означає, що українцям заборонено мати інші громадянства. Це формулювання означає, що друге громадянство і документи, які підтверджують це громадянство, не визнаються українським законодавством і не діють на території України. Так, Закон України "Про громадянство" дає таке визначення: "Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України". Це означає, що українець з паспортом України і, наприклад, Кіпру, в Україні визнаватиметься тільки громадянином України. На Кіпрі – тільки громадянином Кіпру. А ось при в'їзді на територію третіх країн, людина сама може вирішувати, який паспорт їй показати на митниці – таким громадянином вона і вважатиметься в цій країні. Тобто в Україні подвійне громадянство не заборонено, воно просто не визнається.

Повідомити про помилку
Реклама: