Іван Нечуй-Левицький

Реклама:

7. Доберіть Марусі Кайдашисі й Мотрі характеристики з наведених народних афоризмів. Свій вибір аргументуйте.

Яка головонька, така й розмовонька.

Я думаю, що цей афоризм найкраще характеризує Марусю Кайдашиху. Ще в молодості перейняла вона від панів лицемірність і улесливість, показну манірність і чванливість. Називаючи спочатку Мотрю «медовими словами» — серденьком, золотцем, дитям, свекруха швидко скидає облудну маску, люто лається,«полум’ям дише», обзиває невістку кобилою, занозою тощо.

Хоча викликає прихильність і Маруся Кайдашиха, коли вночі встає забавляти свого першого внука, хоча за день тяжко наробилася. Навіть тоді, коли Мотря налаштовувала своїх дітей проти рідної бабусі, Кайдашиха все ж любила всіх онуків, частувала їх ласощами, пестила.

У воді не тоне, а у вогні не горить.

Ці слова влучно характеризують Мотрю — дружину Карпа, старшу невістку Кайдашів.

Багацька дочка й до власних батьків не виявляла найменших сентиментів, підвищувала голос на матір.

Прийшовши невісткою у дім Кайдашихи, вона спочатку із-зі поваги терпіла вибрики і знущання свекрухи. Але поступово в її серці почала закипати лють, і вона вже почала перекривляти Марусю, лаятися і обзиватися. Мотря була не з таківських, щоб комусь покорятись.

Не краще поводилася вона і з Мелашкою. Мотря взагалі на неї дивиться зверхньо і при кожній нагоді старається образити або облаяти.

Навіть після того, як в пориві гніву вона вибиває око Кайдашисі, її не мучать докори сумління, навпаки, вона ще й насміхається над старою.

В селі Мотрю вже знають як жорстоку, лайливу жінку. Коли Карпа обирають десяцьким, то односельці жартують, що краще на цю посаду можна було обрати Мотрю,та вона всім бабам очі повибиває.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->