Морфологічна норма - § 2. Прикметник. Відмінкові закінчення прикметників

Реклама:

Вправа 16

Прочитайте уривок із виступу українського релігійного діяча, патріарха-предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара. Визначте слова, ужиті в переносному значенні. Наведіть цитати з літературних творів, що містять тропи.

Слова, вжиті в переносному значенні виділяємо синім шрифтом.

Наші предки, як і ми тепер, стояли перед важкими випробуваннями.
Але вони діяли і свої думки обертали на вчинки. Моя надія в тому, що, переконавшись, що існують практичні та конкретні вирішення наших проблем, ми так само перетворюватимемо наші думки на вчинки. Одним словом, будемо працювати! Зневіра не має виправдання. Якщо будемо будувати свою державу на основі своїх традицій, на основі того, що наші предки нам передали, нема чого боятися. Ми можемо спокійно дивитись у краще майбутнє. Цього кращого майбутнього сердечно вам бажаю.
Лише спільними силами, маючи здорові дороговкази, ми будемо будувати і будемо втішатися гарною, здоровою, багатою Україною!
Головне, не думати про безсилля. Ми вже будуємо сьогодення, тож не думаймо про самотність: нас багато і ми разом.

Наведіть цитати з літературних творів, що містять тропи.

Кайдашиха "розпустила на всю хату мед своїм язиком", висловлюючи побажання Мелашці: метафора.
Мотря батькам про свекруху: "В мене свекруха - люта змія: ходить по хаті, полум'ям на мене дише, а з носа гонить дим кужелем": метафора.
Кайдашиха "стояла над душею в Мотрі, наче осавула на панщині"., Мотря "теліпалася на стіні, наче павук на павутинні". Мелашка "затріпала рученятами, неначе пташка крилами". Порівняння.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->