ТЕКСТ

Стор 20. 

Вправа 8. Прочитайте статтю із журналу «Джміль». Доберіть заголовок до тексту.

Дівчинка Софія народилась в Україні і провела тут своє дитинство. Потім навчалася мистецтва в Росії, Німеччині, Франції. На своїх картинах Софія Делоне всіляко експериментувала з кольорами, часто повторюючи: «Яскраві барви я люб лю, це барви мого дитинства, барви України».

Уперше Софія звернула увагу на перетворення кольорових плям, пошивши з різних клаптиків тканини ковдрочку для свого сина. Укриваючи малюка, щоразу спостерігала, як змінюється візерунок на її витворі. Художниця відкрила, що барви змінюються, набирають інших відтінків не лише тоді, коли їх змішують, а й тоді, як опиняються на кольоровому тлі чи одна біля одної, чи коли обведені контуром іншого кольору.

Соня перенесла свої сміливі експерименти з кольорами на тканину і розробила проєкти одягу. Вона створила такий стиль, що вабив око і вражав сміливістю. Цей проєкт зробив її відомою, багатою, успішною. Вона відкрила свій будинок моди в Мадриді (Іспанія). А ще малювала книжкові ілюстрації, ткала килими і придумувала оформлення автомобілів.

Усі захоплювалися її творчістю, а відома дизайнерка знала, що основою її успіху стали дитячі спостереження (За К. Немирою).


Заголовок: Дизайнерські здібності Софії Делоне

 

Дослідіть цей медіатекст, давши відповіді на запитання.

Про кого цей текст?

Про дизайнерку Софію Делону.

Що нового для себе ти дізнався (дізналася)?

Я дізналася (дізнався), що барви змінюються, набирають інших відтінків не лише тоді, коли їх змішують, а й тоді, як опиняються на кольоровому тлі чи одна біля одної, чи коли обведені контуром іншого кольору.

Чи буде корисною для тебе ця інформація? Чим саме?

Для мене ця інформація є корисною, бо я також захоплююся мистецтвом та люблю малювати.

Чи можна довіряти цьому медіатексту? Чому?

На мою думку, медіатексту довіряти можна, оскільки Софія Делоне - справжня українська художниця та дизайнерка.

Повідомити про помилку