Розділ 1. Виникнення та становлення Русі-України - § 2. Господарство, суспільний устрій та вірування слов’ян

Реклама:

4. Пригадайте, що таке рід, плем'я, держава. Доведіть, що у VIII—IX ст. східнослов'янські племінні княжіння були додержавними об'єднаннями, які заклали основу першої східнослов'янської держави - Русі-України.

Рід – група осіб, кровно пов'язаних між собою, що виводять своє походження від одного предка.

Плем’я – тип спільноти людей, що об'єднані спільним походженням, мовою, вірою і звичаями.

Держава – це політична форма організації правління, що характеризується суверенною владою, політичним та публічним характером, реалізацією своїх повноважень на певній території через систему спеціально створених органів та організацій, за допомогою яких здійснюється політичне, економічне та ідеологічне управління суспільством та керівництво загальносуспільними правами.

У ІІІ-ІХ ст. поступово в окрему верству виділилася племінна верхівка - військова знать (князі, дружинники). Вона зосередила у своїх руках владу в племінному об’єднанні. Князі прагнули передавати владу нащадкам, створюючи місцеві династії

У суспільно-політичному житті слов'ян тривалий час панувала демократія, де найважливіші питання племені вирішувало віче. Проте у VI—VII ст. дедалі більшу роль стали відігравати вождь (князь) і дружина, що почали зосереджувати владу у своїх руках.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->