1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 6. Коефіцієнт корисної дії простих механізмів
Реклама:
| Назад до 3 | № 4 | Вперед до 5 |
ВПРАВА № 6. 4. Вантаж масою 45 кг піднімають за допомогою пристрою, який складається з рухомого та нерухомого блоків (див. рисунок). Яку силу потрібно прикладати до вільного кінця мотузки, якщо ККД пристрою становить 75%?

Дано:
- 𝑚 = 45 кг
- 𝜂 = 0,75
- 𝑔 = 10 м/с2 (приймаємо як у шкільних задачах)
Знайти:
- 𝐹 = ?
Розв’язання:
У системі з одним рухомим блоком мотузку витягують удвічі довше від висоти підняття, тому
𝑙 = 2ℎ
𝜂 = 𝐴кор/𝐴повн = 𝑚𝑔ℎ/𝐹 • 𝑙 = 𝑚𝑔ℎ/𝐹 • 2ℎ = 𝑚𝑔/2𝐹
Звідси
𝐹 = 𝑚𝑔/2𝜂 = 45 • 10/2 • 0,75 = 300 Н
Відповідь: 𝐹 = 300 Н.
Реклама: