12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 6. Коефіцієнт корисної дії простих механізмів

Реклама:

ВПРАВА № 6. 5. Вантаж масою 108 кг підняли за допомогою важеля, прикладаючи вертикальну силу F, значення якої дорівнює 400 Н. Визначте ККД важеля, якщо плече сили, яка діє на важіль із боку вантажу, утричі менше від плеча сили F.


Дано:

  • 𝑚 = 108 кг
  • 𝐹 = 400 Н
  • Відношення плечей: 𝑙ван =1/3⁢𝑙𝐹
  • 𝑔 = 10⁢ м/с2

Знайти: 

  • 𝜂 = ?

Розв’язання:

Для важеля шлях точки прикладання сили у 3 рази більший за підйом вантажу, тому 𝑠𝐹 =3⁢ℎ і

𝜂 = 𝐴кор/𝐴повн = 𝑚⁢𝑔⁡ℎ/𝐹 • 𝑠𝐹 = 𝑚⁢𝑔⁡ℎ/𝐹 • 3⁢ℎ = 𝑚⁢𝑔/3⁢𝐹

Підставляємо числа:

𝜂 = 108 • 10/3 • 400 = 0,90 = 90%

Відповідь: 𝜂 = 90%.

Повідомити про помилку
Реклама: