СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ - І. МАЛКОВИЧ - А. МОЙСІЄНКО - Г. КИРПА

Реклама:

6. Яким стає звуковий малюнок через повторення звуків [в] і [р] у реченні «Віє вітер вировий, виє Ірод моровий...»?


Через повторення звуків [в] і [р] (алітерація) у реченні «Віє вітер вировий, виє Ірод моровий...» автор передає шум і свист шаленого вітру, що несе горе та біду людям, як і виття лютого царя Ірода, який убив навіть власну дружину і двох синів.
Недарма у народі Іродом називають дуже жорстоку, люту людину.

Алітерація – повторення однакових або близьких приголосних звуків у віршових або прозових рядках для надання творам більшої виразності, емоційної поглибленості твору.


7. Який провідний мотив балади «Із янголом на плечі»?


Провідний мотив — людина повинна пройти крізь усі життєві випробування зі світлом у душі.

 

8. Що символізують образи стебельця та кубельця у вірші «З нічних молитов»?


На мою думку, образ стебельця у словосполученні «літа стебельце» символізує душевне тепло і світло; образ кубельця («звити кубельце») — знайти прихисток у житті, зустріти дорогу серцю людину.


9. Як ви розумієте вислів: «Вірш “З нічних молитов” за своїм ідейним спрямуванням християнський»?


На мою думку, цей вислів розкриває ідею поезії Івана Малковича «З нічних молитов»: у щоденних турботах кожна людина повинна турбуватися про свого янгола-охоронця, тобто вірити в добро, чистоту, святість. І тоді її шлях завжди освітлюватиме Господня свіча.

На це вказує також і назва твору, і його зміст. У своїх нічних молитвах автор просить милосердя для всіх самотніх і знедолених, що є втіленням високої любові до ближніх.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->