СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ - І. МАЛКОВИЧ - А. МОЙСІЄНКО - Г. КИРПА

Реклама:

5. Знайдіть і прочитайте приклади персоніфікації.


Приклади персоніфікації: «жовтень несе», «пише осінь», «вітер набиває кисет, злотом люльку креше, пожежі пасе», «сонце — обережне», «походжає дощ».


6. Що дає підстави назвати вірш «Жовтень жовті жолуді...» музикальним і кольоровим?


Я думаю, що вірш можна назвати музикальним. За допомогою алітерації (звук [л] повторюється 13 разів; [с] повторюється 8 разів; [ж] — 8 разів); асонансу (голосний звук [о] повторюється 32 рази; [е] — 20 разів) підсилюється звукова та інтонаційна виразність і музичність твору.

Легко помітити, що у вірші «Жовтень жовті жолуді...» переважають осінні кольори, золотий і жовтий, або їхніми відтінками. Вони викликають в уяві читача яскраву картину красивої і величної осінньої природи.
І хоча у ньому відсутні інші кольори, цей твір можна назвати кольоровим.

7. Чи вдало, на вашу думку, дібрано ілюстрацію до вірша «Жовтень жовті жолуді...» (Д. Бідношей. «Осінні дуби»). Якщо не точно, то домалюйте цю ілюстрацію своїми словами.


Я думаю, що невдало. Бо у мене, насамперед, в уяві виникали образі дубових дібров зі стежками, усипаними жолудями. Дубів має бути більше, щоб передати саме той настрій, музичність твору. На картині Бідношей лише одне дерево. Також я би домалював рух гілля під час осіннього вітру, від якого сиплються жовті плоди.

Повідомити про помилку
Реклама: