СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ - § 8. Речення

Реклама:

ДЗ. Прочитайте фрагмент інтерв’ю та виконайте завдання.

   За короткий період український гурт «Onuka» став надяскравим явищем у музичному житті країни. Солістка гурту Ната Жижченко називає свої твори «симбіозом української електронної музики з українським етнокорінням». І це невипадково, бо Ната — онука майстра народних інструментів і музиканта Олександра Шльончика, завдяки якому проєкт дістав гучну назву «Onuka».

   — У Ваших концертах задіяні різні народні інструменти, які «співпрацюють» з електронною музикою. Чи є інструменти, що «опираються»?

   — Примусити звучати в електронній музиці можна все що завгодно. Щоправда, деякі народні інструменти в акустичному плані важко повноцінно відтворити на «живих» концертах. Наприклад, коли на першому концерті бандурист грав разом із нами, але його було важко відзвучити звичайним мікрофоном, бо бандура — дуже чутливий інструмент. Не кожний простір його сприймає. Якось я сказала бандуристові: «Хочеш грати — перероби бандуру на електричну». Наступного дня він приходить із бандурою та кабелем для підключення!

   Так у нас грають і цимбали, і всі народні інструменти, підлаштовані під сучасне обладнання.

   — Нато, шанувальникам відомо, що одним із важливих і навіть сакральних інструментів у Вашій творчості є сопілка. Ви з нею нерозлучні. Чи пам’ятаєте свою першу сопілку?

   — Моя перша сопілочка шестидіркова. Її тональність можна було змінювати на пів тону, розкручувати, закручувати. На ній я вперше зіграла в чотири рочки. У дитинстві в мене були тільки дідусеві сопілки, бо він мій головний наставник і майстер. Дідусь створював ці інструменти, налаштовував їх під мій об’єм легенів, під мої маленькі пальці... (ZN.UA. К. Константинова).

А. З’ясуйте за словником лексичне значення не зрозумілих вам слів.

Б. Випишіть прості речення. Підкресліть підмети й присудки. Визначте й запишіть вид кожного речення за зразком вправи 6.

В. Доберіть заголовок, вибравши фразу з інтерв’ю.


Б. За короткий період український гурт Onuka став надяскравим явищем у музичному житті країни (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Солістка гурту Ната Жижченко називає свої твори «симбіозом української електронної музики з українським етнокорінням» (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Примусити звучати в електронній музиці можна все, що завгодно (односкл., пошир., неокл., розпов.).

Головне - підхід (двоскл., непошир., неокл., розпов.).

Щоправда, деякі народні інструменти в акустичному плані важко повноцінно відтворити на живих концертах (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Бандура — узагалі чутливий інструмент (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Не кожен простір його сприймає (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Наступного дня приходить наш бандурист із бандурою й кабелем для підключення (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Таким чином у нас грають і цимбали, і всі народні інструменти, підлаштовані під сучасне обладнання (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Ви з нею нерозлучні, як Лукаш з «Лісової пісні» Лесі Українки (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Пам’ятаєте свою першу сопілку? (односкл., пошир., неокл., пит.)

Моя перша сопілочка шести-діркова (односкл., пошир., неокл., розпов.).

Її тональність можна було змінювати на півтону, розкручувати, закручувати (односкл., пошир., неокл., розпов.).

На ній я вперше зіграла в чотири рочки (двоскл., пошир., неокл., розпов.).

Він створював ці інструменти, налаштовував їх під мій об’єм легень, під мої маленькі пальці... (двоскл., пошир., неокл., розпов.)

В. Симбіоз української електронної музики з українським етнокорінням.
 

Повідомити про помилку
Реклама:
-->