СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ - § 10. Двоскладне речення. Підмет

Реклама:

ДЗ. Прочитайте текст і виконайте завдання.

   У Великій Британії українського художника Івана Марчука визнали одним із ста живих геніїв світу. Який він, геній з України?

   — Іван Марчук коли-небудь хотів проводити майстер-класи? Ви передаєте свої вміння наступним поколінням?

   — Ні, я секретний. Уміння не передають, передають одержимість. Якщо ти можеш подружитися з одержимістю — буде з тебе художник. Технологію свою я не передам, бо мушу бути в одному екземплярі.

   — У дитинстві Ви любили погуляти?

   — Я виріс у селі, був страшним шибеником, лазив на дерева, крав у ворон яйця і в дівчат кидав. Коли ж я приїхав на перші канікули з училища, усі були шоковані: нікому дороги не загородив, нікого не обізвав, лише сидів і малював, бо мусив привезти найбільше робіт. Коли ж робили згодом виставки, то я найбільше всіх критикував, хоча потім в Америці розучився це робити. Там ніхто собі цього не дозволяє. Кажуть, критикувати не етично.

   — Маєте рецепт, як збудувати рай на землі?

   — Я знаю, що таке добро, любов і щедрість. Якби кожний працював хоч двадцять відсотків, як я все життя, ми б уже давно жили в раю... (Б. Городницька).

А. Доберіть заголовок до фрагмента інтерв’ю, використавши для цього слова з тексту.

Б. Випишіть прості речення та підкресліть у них граматичні основи.

В. Надпишіть над простими підметами, якою частиною мови вони виражені.


ДЗ. А. Який він, геній з України?

Б. У Великій Британії українського художника Івана Марчука визнали одним із ста живих геніїв світу. Який він (займ.), геній з України? Іван Марчук (ім.) коли-небудь хотів проводити майстер-класи? Ви (займ.) передаєте своє вміння наступним поколінням? Ні, я (займ.) секретний. Уміння не передають, передають одержимість. Технологію свою я (займ.) не передам, бо мушу бути в одному екземплярі. У дитинстві Ви (займ.) любили погуляти? Я (займ.) виріс у селі, був страшним шибеником, лазив на дерева, крав у ворон яйця і в дівчат кидав. Там ніхто (займ.) собі цього не дозволяє. Кажуть, критикувати (дієсл.) не етично.

Повідомити про помилку
Реклама: