Підручник Інформатика 6 клас Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько 2023 

Назад до підручників 6 клас Інформатика
Підручник Інформатика 6 клас Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько 2023
  • Автори:
  • Рік видання: 2023
  • Видавництво: Генеза, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 240

Дорогі шестикласниці та шестикласники! Шановні вчительки та вчителі!

Учні та учениці шостого класу продовжують вивчення найсучаснішого шкільного предмета - інформатики.

Інформатика - це наука про інформаційні ресурси та інформаційні процеси, про комп’ютери та їх використання. Чому потрібно вивчати інформатику? Тому що сучасний світ - це світ, у якому інформаційно-комунікаційні технології є одним з головних інструментів для досягнення успіху, а вміння доцільно й ефективно їх використовувати у своїй навчальній діяльності, у повсякденному житті - одна з основних ознак учня та учениці Нової української школи.

Підручник, що підготував наш авторський колектив, має сприяти вашому успішному вивченню інформатики. Він допоможе учням та ученицям навчитися логічно обґрунтовувати власні дії та свій вибір програмного забезпечення для розв’язування задач, створення моделей об’єктів, явищ і процесів з використанням цифрових пристроїв. А також діяти творчо, продукувати нові ідеї та доброчесно використовувати чужі для створення нових інформаційних об’єктів.

На уроках інформатики у 6-му класі ви дізнаєтесь, що таке цифрові пристрої, які вони бувають і де використовуються. Продовжите створювати та опрацьовувати комп’ютерні презентації та текстові документи. Навчитеся створювати векторні графічні зображення. Для проведен- ' ня комп’ютерних експериментів будете розробляти мате- • матичні моделі та здійснювати розрахунки в електронних таблицях. Разом з Рудим котом та іншими виконавцями ви покращуватимете навички створення проектів у відомому вам середовищі Scratch 3. Набуті компетентності будуть застосовуватися під час виконання навчальних проектів і на уроках інформатики, і на уроках з інших предметів.

Більше уваги авторський колектив приділив практичній діяльності, у процесі якої й формуються відповідні інфор-матичні компетентності. Учням та ученицям буде запропоновано обдумати та обговорити в парах або в невеликих групах відповіді на деякі запитання, виконати завдання в зошиті або з використанням комп’ютера для створення чи удосконалення певного інформаційного продукту. Виконавши вправу в Інтернеті або в зошиті, вони зможуть перевірити власні знання з вивченого навчального матеріалу.

Більш детально зрозуміти, наскільки їх сподівання перед вивченням навчального матеріалу справдились, яких результатів досягнуто, учні та учениці зможуть, відповівши на запитання рубрики Оціни свої знання та вміння в кінці кожного розділу підручника. У ній розміщено запитання для самоаналізу досягнень обов’язкових результатів навчання на певному етапі навчання відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти та модельної
програми.

Матеріали до виконання завдань, вправ і практичних робіт, у тому числі й файли-заготовки, розміщено в Інтернеті за адресою https://sites.google.com/pu.org.ua/allinf або за QR-кодом.

Успіхів вам у вивченні інформатики!

Авторський колектив