Підручник Українська мова 6 клас В. В. Заболотний, О. В. Заболотний 2023 

Назад до підручників 6 клас Українська мова
Підручник Українська мова 6 клас В. В. Заболотний, О. В. Заболотний 2023
  • Автори:
  • Рік видання: 2023
  • Видавництво: Генеза, Київ
  • ISBN: 978-966-11-1342-7
  • Кількість сторінок: 272

Дорогі шестикласники та шестикласниці!

Раді зустрічі з вами на сторінках підручника «Українська мова». У п’ятому класі ви відкривали незвідані простори Фонетики, Орфографії, Синтаксису, Будови слова. Цього разу продовжимо знайомство з Лексикологією та Орфографією, а також помандруємо до чарівних країв Фразеології, Словотвору, Морфології, зазирнемо в найпотаємніші схованки українського слова, пізнаємо багато нового й корисного. Ваші зусилля обов’язково увінчаються успіхом, ви матимете задоволення від уміння грамотно писати та красномовно висловлюватись. Вивчене допоможе досягти успіху в різних сферах життя.

«Підкорення» кожного параграфа бажано розпочинати зі вступної вправи - невеликого дослідження. Потім уважно прочитайте правило. Намагайтеся його осмислити, переказати. Відкривши для себе суть мовного явища, можна розпочинати виконання різноманітних тренувальних вправ. Вони допоможуть закріпити отримані знання, а також розкажуть про навколишній світ, стосунки між людьми, історію та культуру.

Конкурсні завдання, ігри, вправи з ключами, робота в парах, цікаві історії, різноманітні мовленнєві ситуації зроблять нашу подорож стежками рідної мови жвавою та захоплюючою. Рубрика «Поспілкуйтеся» запропонує вам обмінятися думками, висловити свою позицію.

І не забувайте користуватися словниками. У цих скарбницях добірних зерен-слів є відповіді на різноманітні запитання: що означає слово, як його треба писати, наголошувати, який синонім до нього можна дібрати тощо. Без цього неможливо досконало опанувати мову.

Отож, друзі, вирушаймо назустріч новим відкриттям! Пам’ятаймо, що Україна - це українська мова, українська культура, українська історія.

Щиро - Олександр і Віктор Заболотні.