Підручник Українська література 6 клас Т. О. Яценко, В. І. Пахаренко, О. А. Слижук 2023 

Назад до підручників 6 клас Українська література
Підручник Українська література 6 клас Т. О. Яценко, В. І. Пахаренко, О. А. Слижук 2023
  • Автори:
  • Рік видання: 2023
  • Видавництво: Освіта, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 255

Юний читачу! Юна читачко!

Ти вже навчаєшся в шостому класі та продовжуєш вивчення шкільного предмета «Українська література». Чимало художніх творів було прочитано та осмислено в п’ятому класі. Наразі на тебе чекає продовження захопливої «мандрівки» сторінками української художньої літератури, де ти ознайомишся з творами різних жанрів, зустрінешся з новими літературними героями / героїнями, дізнаєшся цікаві факти про українських письменників і письменниць, побачиш особливості художніх образів у літературі та інших видах мистецтва. А твоїм вірним помічником у цих захопливих і пізнавальних мандрах стане підручник.

Прямуючи від теми до теми, ти поступово збагачуватимеш свій читацький і життєвий досвід, удосконалюватимеш читацькі вміння, розвиватимеш творчі здібності, навчишся глибоко осмислювати інформацію, якою ти оволодієш із кришталевого джерела літературної творчості.
Орієнтиром для пізнання художньої майстерності творів української літератури на шляху вдумливого читача / читачки стануть відомі тобі з п’ятого класу рубрики підручника, які мають відповідні позначки. Тож пригадай їх.

Читацький путівник — окреслить тобі шлях до знань та вмінь, опанувати які ти матимеш можливість під час вивчення теми.

Ти вже знаєш — нагадає про те, що тобі вже відомо з уроків української та зарубіжної літератур п’ятого класу.

Ти вже вмієш — дасть змогу переконатися в тому, якими читацькими вміннями тобі вже вдалося оволодіти.

Літературознавчий клуб — допоможе створити уявлення про письменника чи письменницю, розкрити таємниці текстів художніх творів.

Літературознавчий словничок    — надасть чіткі короткі визначення літературознавчих понять, розуміння яких потрібне для глибокого осмислення художнього твору.

Мовна скарбничка — розкриє секрети мови, сприятиме збагаченню твого мовлення.

У колі мистецтв — налаштує замислитися над зіставленням художніх образів творів української літератури з іншими видами мистецтва — образотворчим, музичним, театральним, кіно тощо.

Поміркуй! — поставить тобі цікаві запитання та завдання для розуміння прочитаного, закріплення вивченого матеріалу.

Читай і досліджуй! — зацікавить тебе можливістю виконати дослідницькі завдання або ж читацькі проекти. Такі завдання потребують чимало часу, тож учитель / учителька допоможе тобі обрати одне-два завдання, які ти зможеш підготувати самостійно чи в групі впродовж семестру.

Підсумуй! — сприятиме систематизації та узагальненню вивченого.

Читацьке дозвілля — зробить твій вільний час цікавим і корисним водночас, адже запропонує перегляд мультфільмів, екранізацій художніх творів, прослуховування музики, віртуальне відвідування музеїв, картинних галерей тощо.

У підручнику подано QR-коди. у яких «сховано» частину навчального матеріалу. На них указуватиме позначка. Щоб прочитати прихований текст, послухати музику, переглянути фрагменти кінофільму чи мультфільму тощо, потрібно встановити на смартфон програму для читання QR-коду й навести його на позначку. Усі електронні додатки також розміщено па ресурсі: http://inform1.yakistosviti.com.ua/ukrainska-literatura/6-klas

Бажаємо успіхів на твоєму читацькому шляху!