Підручник Біологія 8 клас Н.Ю. Матяш, Л.І. Остапченко, О.М. Пасічніченко, П.Г. Балан 2021 

Назад до підручників 8 клас Біологія
Підручник Біологія 8 клас Н.Ю. Матяш, Л.І. Остапченко, О.М. Пасічніченко, П.Г. Балан 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Генеза, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 256

ДОРОГІ ВОСЬМИКЛАСНИЦІ ТА ВОСЬМИКЛАСНИКИ!

У попередніх класах ви вивчали біологію рослин, грибів, бактерій і тварин. Цього року ви здобуватимете знання про організм людини. Знання основ наук про людину розкриють вам особливості будови і функцій свого організму, важливість збереження |і поліпшення здоров'я, допоможуть організувати здоровий спосіб життя. Під час засвоєння цих знань ви переконаєтеся, що здоров'я є найбільшою індивідуальною і соціальною цінністю. Це те, що дає змогу людині активно жити: учитися, працювати, захоплюватися улюбленою справою.

Для того щоб краще засвоїти зміст підручника, матеріал у ньому поділено на теми і параграфи. Прочитайте назву теми та інформацію про те, про що ви з неї дізнаєтеся. Зверніть увагу на завдання і запитання рубрики Пригадайте. Вони допоможуть пригадати матеріал, засвоєний раніше, і краще сприйняти нові знання.

Рубрика Цікаво знати розширить ваші знання і спонукатиме до подальшого вивчення предмета. У текст підручника включено наскрізні змістові лінії: «Громадянська відповідальність, Здоров'я і безпека», «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Підприємливість і фінансова грамотність». Вони спрямовані на формування відповідних ключових компетентностей.

Уважно роздивляйтеся малюнки підручника, читайте підписи до них, знаходьте всі позначені на них елементи.

Після кожного параграфа є рубрика Ключові терміни і поняття. У ній виділено нові для вас поняття і терміни. Зверніться до них ще раз, повторіть їхнє значення. Надалі це допоможе вам у вивченні нового матеріалу. Не оминайте увагою рубрики ПЕРЕВІРТЕ ТА ЗАСТОСУЙТЕ ЗДОБУТІ ЗНАННЯ, Обговоріть у групах, Поміркуйте, Творче завдання, Розв'яжіть задачу. Виконання вміщених у них завдань дасть вам змогу краще засвоїти і повторити навчальний матеріал, сприятиме розвитку інтелектуальних умінь: аналізувати, порівнювати, узагальнювати, оцінювати, робити висновки, передбачати, зіставляти факти, виявляти закономірності, висловлювати власні судження. Засвоєнню теоретичного матеріалу сприятимуть лабораторна робота та лабораторні дослідження. Під час виконання їх ви набуватимете важливих дослідницьких умінь і навичок.

Сподіваємося, що цей підручник не тільки дасть вам нові знання, а й допоможе краще зорієнтуватися в інформації, отриманій поза шіколою, підкаже, як краще застосовувати ці знання у своєму подальшому житті.