Підручник Українська мова 8 клас О.М. Авраменко, Т.В. Борисюк, О.М. Почтаренко 2021 

Назад до підручників 8 клас Українська мова
Підручник Українська мова 8 клас О.М. Авраменко, Т.В. Борисюк, О.М. Почтаренко 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Грамота, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 191

Дорогі восьмикласники та восьмикласниці!

Цього року ви починаєте вивчення синтаксису й пунктуації, тобто переходите на ще вищий рівень вивчення української мови, адже речення стоїть значно ближче до мовної реальності, у якій ви живете. Звуки, слова та їхні особливості, які ви детально вивчали в попередніх класах, є будівельним матеріалом для речення, за допомогою якого ви вже можете передавати свої думки, інтонації та емоції. Ми дійшли до розділу науки про мову — синтаксису, який уже повною мірою вступає у взаємодію з реальним спілкуванням, необхідним, як повітря, у нашому житті.

Цей підручник допоможе вам у цікавій і сучасній формі опановувати крок за кроком знання із синтаксису словосполучення та речення, а також навчатиме правильно ставити розділові знаки, від яких багато що залежить, коли нам доводиться висловлювати думки. (У цьому ви найближчим часом переконаєтеся.)

Особливістю цієї книжки є, з одного боку, більш спрощений і доступний підхід до вивчення граматичних явищ, а з іншого — новий формат підручника — той, який використовують у Німеччині, Великій Британії, США й інших країнах світу з високим рівнем життя та освіти. Такий варіант підручника дає широкі можливості для використання ілюстрацій, таблиць і схем.

Сподіваємося, що вам цікаво буде вивчати синтаксис і пунктуацію за тематичним принципом добору навчального матеріалу. Це означає, що кожну граматичну тему ви будете вивчати на мовному матеріалі з якоїсь конкретної галузі життя: людина, вдача й поведінка людей, спорт, вода, страви, одяг, сучасна музика, вишиваний рушник, замки України, мультфільми та ін.

Грамотне мовлення — невід’ємна ознака успішної людини. Підвищити свій мовний рівень вам допоможе рубрика «Культура слова», у якій ви знайдете типові помилкові (часто суржикові) конструкції; проблемні наголоси, колоритні приказки. Ми пропонуємо для вивчення мови й матеріали мережі «Інтернет». Це зробить вашу роботу на уроці чи вдома більш різноманітною і цікавою. Переглядайте експрес-уроки в YouTube (у пошукове віконце досить увести тему конкретного уроку) — вони сприятимуть якнайкращому засвоєнню мовних нюансів.

Вправа для спостережень — правила — вправи для тренування — рубрика «Культура слова» — домашнє завдання — це типова будова кожного уроку. Сподіваємося, що такий формат сприятиме чіткості й організованості в опануванні української мови. Ознайомтеся з піктограмами, які, як маяки в морі, орієнтуватимуть вас на різні види роботи. Успіхів!