Підручник Фізика 8 клас В.Д. Сиротюк 2021 

Назад до підручників 8 клас Фізика
Підручник Фізика 8 клас В.Д. Сиротюк 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Генеза, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 192

ШАНОВНІ ВОСЬМИКЛАСНИЦІ ТА ВОСЬМИКЛАСНИКИ!

Ви щойно розгорнули підручник, з яким працюватимете протягом навчального року. Сподіваємося, що він буде добрим помічником у вашій подорожі в Країну знань про все багатство явищ навколишнього світу.

Вивчаючи фізику в 7 класі, ви дізналися про методи наукового пізнання, закономірності навколишнього світу, які розкриваються в механічних явищах; про те, як результати фізичних досліджень застосовують у техніці й побуті; переконалися в потребі уважно, вдумливо та систематично працювати з підручником. Ви навчилися користуватися фізичними приладами, виконувати досліди і проводити спостереження.

У 8 класі ви вивчатимете теплові та електричні явища. Теоретичний матеріал цього підручника допоможе вам зрозуміти й пояснити їх. Звертайте увагу на текст, виділений жирним шрифтом. Це фізичні терміни, означення, важливі правила і закони, які треба запам'ятати і вміти застосовувати.

Підручник містить чимало ілюстрацій, дослідів, які ви можете виконати самостійно або з допомогою вчителя, а спостереження допоможуть глибше зрозуміти фізичний зміст явищ, що вивчаються. «Історична довідка» в кінці кожного розділу розширить ваш кругозір.

Наприкінці кожного параграфа є «Запитання до вивченого», відповіді на які допоможуть вам перевірити, як ви засвоїли матеріал, а також закріпити свої знання.

У рубриці «Розв'язуємо разом» наведено зразки розв'язання задач. У підручнику є задачі, вправи і запитання різних рівнів складності: А - на закріплення і Б - творчого характеру. У рубриці «Фізичні задачі навколо нас» підібрано задачі з проблемними ситуаціями з повсякденного життя. Розв'язуючи такі задачі, ви зможете застосувати фізичні знання в життєвих ситуаціях. 

Зверніть увагу на завдання з рубрики «Перевір свою компетентність». Виконуючи їх, ви будете вчитися бачити й розуміти навколишній світ; зможете пояснити перебіг явищ у природі; принцип дії та будову сучасної техніки, приладів. Усі ці навички допоможуть вам у майбутньому розв'язувати в повсякденному житті реальні проблеми, також використовувати отримані знання для зменшення негативного впливу сучасної техніки на довкілля, забезпечення здорового способу життя.

Лабораторні роботи, які ви виконаєте, збагатять вас навичками та розумінням закономірностей фізичних явищ, умінням ставити досліди й користуватися вимірювальними приладами.

Тим, хто не зупиняється на досягнутому й хоче знати більше, стане в пригоді інформація з рубрики а «Чи знаєте ви, що...».

Якщо ви не запам'ятали означення якогось фізичного терміна або правила, скористайтеся словником фізичних термінів та предметноіменним покажчиком, що містяться в кінці підручника.

Виконуючи спостереження і досліди з фізики, будьте уважними, додержуйтеся правил безпеки життєдіяльності.

Щасливої вам дороги до знань!