Підручник Геометрія 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз, Н.Г. Владімірова 2021 

Назад до підручників 8 клас Геометрія
Підручник Геометрія 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз, Н.Г. Владімірова 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Освіта, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 272

Шановні восьмикласники й восьмикласниці!

У цьому році ви продовжуєте вивчати геометрію — одну з найдавніших і цікавих галузей математики. Геометрія постійно розвивалася, як за формою, так і за змістом: збагачувалися її теорії, удосконалювалися способи доведення і розширювалися сфери застосувань. Від вимірювання землі, через аксіому паралельності і квадратури круга до самоподібності і фракталів — такий шлях пройшла геометрія за час свого розвитку.

Вдумайтесь у слова відомого архітектора Ле Корбюзьє:

«Я думаю, що ніколи до теперішнього часу ми не жили в такий геометричний період. Варто поміркувати про минуле, згадати про те, що було раніше, і ми будемо приголомшені тим, що навколишній світ — це світ геометрії чистої, істинної, бездоганної в наших очах. Усе навколо — геометрія. Ніколи ми не бачили так ясно таких форм, як круг, прямокутник, кут, циліндр, куля, виконаних так виразно, з такою сумлінністю і так впевнено».

Якщо ми хочемо з природою, навколишнім світом жити в злагоді, то маємо добре розуміти його, а отже, і геометрію.

Геометрія потрібна всім: інженерам, архітекторам, конструкторам, художникам, креслярам, столярам, слюсарям, токарям, кравцям та багатьом іншим фахівцям. Застосовують знання з геометрії будівельники, мореплавці, військові, митці, астрономи і навіть кондитери. Хоч яку науку для вивчення в майбутньому ви оберете, хоч у якій галузі працюватимете, але для високих результатів потрібні гарні знання з геометрії.

У величезному саду Геометрії кожний може дібрати собі букет за смаком: строгі доведення і практичні застосування, цитати визначних математиків й оригінальні задачі, поняття сучасної математики та історичні відомості. У 8 класі ви ознайомитеся з різними видами чотирикутників та їх властивостями, розглянете вписані та центральні кути, вписані й описані чотирикутники та інші многокутники. Ознайомитеся з двома перлинами геометрії — теоремою Фалеса і теоремою Піфагора. Розглянувши подібність трикутників і площі фігур, ви переконаєтеся, наскільки широко геометрія використовується в нашому житті.

Запрошуємо вас у світ Геометрії — дивний, щедрий, досконалий, тісно пов’язаний зі світами Праці, Розуму, Мистецтва. Сподіваємося, що наш підручник стане вам добрим помічником в опануванні геометричних знань, у набутті нових умінь і досвіду, у гармонійному розвитку вашої особистості.