Підручник Хімія 8 клас А.М. Бутенко 2021 Поглиблений рівень вивчення

Назад до підручників 8 клас Хімія
Підручник Хімія 8 клас А.М. Бутенко 2021 Поглиблений рівень вивчення
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Гімназія, Харків
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 287

Любі восьмикласники та восьмикласни 

У Т класі ви ознайомилися з новою навчальною дисципліною хімією. Вона, як і всі інші науки, достатньо складна, але водночас цікава й захоплива. У цьому ви могли переконатися під час демонстрації дослідів, спостерігаючи появу диму без вогню, зміну забарвлення розчинів різних речовин, а також металів на повітрі. Після закінчення 7 класу ви зрозуміли, чим відрізняються чисті речовини від їхніх сумішей, атоми -- від молекул; з'ясували, що таке атом, молекула, хімічний елемент. Ви дізналися, які назви мають хімічні елементи та якими символами їх позначають, яку властивість вони виявляють під час утворення бінарних сполук і як складати формули цих сполук. Усе це дало вам можливість зрозуміти, що хімія - це дуже важлива галузь знань, без яких неможливо обійтися ні лікарю, ні інженеру, ні агроному, ні будівельнику.

Спостереження за перебігом деяких хімічних реакцій і фізичними явищами, що їх супроводжують, неодмінно наштовхувало вас на думку, що вивчення їхніх таємниць допоможе краще розуміти навколишній світ, відрізняти шкідливі процеси від корисних, уникати небезпеки, свідомо користуватися тим, що дає сприятливий результат.

У 8 класі ви засвоїте такі поняття, як «кількість речовини», «молярна маса», «молярний об'єм газів», ознайомитеся з основними класами неорганічних сполук, періодичним законом Д. І. Менделєєва і періодичною системою хімічних елементів, будовою атомів та типами хімічного зв'язку між ними, що реалізуються під час утворення молекул, кристалів тощо.

Як бачите, цього року навчальний матеріал із хімії дещо складніший. Щоб ним успішно оволодіти, необхідно пам'ятати:

  • засвоєння знань відбувається тільки в процесі власної діяльності: чим більше ви виявите самостійності, тим краще
  • опануєте необхідний матеріал;
  • на уроках хімії, так само як і на уроках з інших шкільних дисциплін, необхідно брати активну участь в обговоренні нового матеріалу, пов'язаного із закономірностями перебігу хімічних процесів;
  • ще більше самостійності потрібно виявляти, виконуючи домашні завдання. Намагайтеся розібратися в логіці викладення навчального матеріалу, зрозуміти її, пояснити суть хімічних явищ;
  • самостійне виконання домашнього завдання сприяє швидкому розвитку інтелекту. Це - запорука вашого майбутнього успіху не лише в хімії, але й загалом у житті.

Нагадаємо, як правильно користуватися підручником.

Викладення матеріалу в підручнику послідовне: не вивчивши матеріал попереднього параграфа, вам буде надто важко опанувати наступний.

Після вивчення параграфа потрібно виконати запропоновані до нього завдання й відповісти на запитання. Спочатку проаналізуйте алгоритм розв'язування задач даного типу. Номери найскладніших завдань позначено зірочкою. У разі труднощів прочитайте параграф ще раз. Обов'язково виконуйте завдання: тільки так ви зможете краще вивчити та зрозуміти хімічні процеси, а також розвинути свої навички та вміння.

Якщо ви зумієте відповісти на всі запитання, виконати завдання та розв'язати всі задачі, наведені в підручнику, то хімія стане для вас не тільки зрозумілою, але й найулюбленішою навчальною дисципліною.

Бажаю вам успіхів у навчанні, і в хімії зокрема!