Підручник Мистецтво 8 клас Н.В. Назаренко ,Н.В. Чєн, Д.О. Галєгова 2021 

Назад до підручників 8 клас Мистецтво
Підручник Мистецтво 8 клас Н.В. Назаренко ,Н.В. Чєн, Д.О. Галєгова 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Перун
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 240

Чому важливо розбиратися в мистецтві і як воно може допомогти побачити прекрасне поруч?

Вивчати історію мистецтв — це навчатися бачити прекрасне в повсякденному, зрозуміти минуле і краще уявляти сучасність, виховувати, формувати в собі естетичний смак, моральні та етичні принципи.

Саме через мистецтво людина краще пізнає навколишній світ, самого себе в цьому світі, самовдосконалюється. Мистецтво живить розум та уяву. Воно перетворює навколишнє середовище, суспільство, життя і побут людей. Твори музичного, художнього, архітектурного мистецтва справляють естетичний вплив на суспільство, сприяють його гармонізації.

Мистецтво — це душа будь-якої культури, воно найглибше відчуває зміни, що відбуваються в культурі, найкраще відображає своєрідність тієї чи іншої епохи. Саме мистецтво є дзеркалом душі свого народу і свого часу.

Мистецтво — це одна з форм суспільної свідомості. Кожен митець у своїх творах (на полотні, у камені, у книжковій ілюстрації тощо) намагається зобразити навколишній світ, відтворивши його через власні почуття та переживання.

Справжнє мистецтво не старіє. Його істинне призначення і сила полягають в тому, щоб впливати на людину, на її світогляд, спосіб життя, поведінку, формувати особистість. Особливість мистецтва, його відмінність від інших видів людської діяльності полягає в тому, що воно відображає дійсність у формі художніх образів.