Підручник Зарубіжна література 8 клас А.-М.І. Богосвятська, Л.Л. Ковальова 2021 

Назад до підручників 8 клас Зарубіжна література
Підручник Зарубіжна література 8 клас А.-М.І. Богосвятська, Л.Л. Ковальова 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Світ, Львів
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 295

Книги – це маяки, що зведені у великому морі часу.
Едвін Персі Віппл

Чи любите Ви подорожувати? Шукати істину? Мріяти? А хотіли б помандрувати у часі? Запрошуємо Вас вирушити в чудову подорож-знайомство з основними літературними епохами, текстами визнаних світових шедеврів та їх авторами.

Для того щоб наша історична мандрівка відбулася, необхідно виконати деякі умови. Уявіть Ваш улюблений куточок природи, де Вам комфортно, затишно, спокійно. Вслухайтеся у чарівність цього дивного простору, вдивіться в картину природи, створену навколо, спробуйте відчути, яким має бути справжнє життя. Упевніться, що Ви готові отримати задоволення під час подорожі та потрудитися. Нехай Вам допоможуть добрі помічники на цьому шляху: Бажання, Воля, Уява, сила Духу, сила Думки, Слово. Тож у добру путь!

Роздивіться в цьому прекрасному місці несподівану стежку. Сміливіше йдіть вперед. Уявіть, як Ви підходите до золотої брами. Розгляньте її уважно. Всього один крок, одне зусилля відокремлює Вас від світу за тонко сяючою брамою. Адже там – великі таємниці, вічна краса, відповіді на сокровенні питання. Це світ зарубіжної літератури. Але перш ніж Ви доторкнетеся до брами і увійдете в цей чарівний світ, пообіцяйте самому собі, що Ви будете уважні, терплячі, наполегливі, допитливі, працелюбні, шляхетні.

Відкривайте браму, входьте. Уявіть, що Ви опинилися на найвищій горі і Вам відкривається дивовижна панорама світу зарубіжної літератури. Незабутнє видовище! І це не випадково. Щоб знайти істину, яка прихована в найвідоміших книгах людства, доведеться підкорити багато вершин. Вдивляйтеся і запам’ятовуйте.

Ось велична частина простору, яка називається «Священні книги людства». У цьому стародавньому Саду духовної літератури сховано багато скарбів. Це незвичайний Сад: у ньому є життєдайне джерело Небесної Мудрості і дивовижна скеля Істини. Тут Ви дізнаєтесь про походження, художній світ найвідоміших пам’яток культури – Вед, Біблії, Корану. Ознайомитесь зі сюжетами Старого Заповіту і Нового Заповіту – про створення світу і людини, про перше вбивство людини, про моральні основи життя – Заповіді; спробуєте осягнути істину у притчах Ісуса Христа.

Із Саду духовної літератури Ви потрапите в епоху античної літератури, що у символічному колі щита Ахілла розкриє картину світу та сцени з життя давніх греків. Далі Ви помандруєте до Небесного Замку літератури Середньовіччя, пройдетесь Зоряним Мостом епохи Відродження, доберетесь до прекрасного блакитного берега, на якому Вас чекатиме мушля з перлиною неправильної форми – символ суперечливого світу епохи бароко. Далі будете милуватися благородством і витонченістю форм білосніжної будівлі доби класицизму. На Вас чекає також знайомство зі світом літератури XX ст., і нарешті, можна сміливо зазирнути у світ сучасної літератури.

Зарубіжна література відображає життя народів у різні епохи, що формують світовий літературний процес, і навчаючись у школі, Ви зможете ознайомитися з літературою різних періодів її розвитку. Побачите тісний зв’язок літератури та культурного контексту, що є одним із завдань цього курсу.

Матеріал вступних тем до кожного розділу для більшої наочності структуровано у вигляді опорних образів-символів. Це допоможе Вам полегшити розуміння теорії літератури, виділити головне, систематизувати знання, краще їх засвоїти і запам’ятати. У навчальних темах подано тлумачення основних літературознавчих термінів і культурологічних понять, необхідних для розуміння того чи іншого художнього твору, літературної епохи.

У підручнику вміщено фрагменти програмових творів. Передбачається, що Ви прочитаєте художні тексти повністю, а в класі працюватимете із запропонованими уривками з цих творів.

Краще орієнтуватися в художніх творах і особливостях культурних епох, розвивати мислення, проявляти творчі здібності Вам допоможуть рубрики: «Працюємо з текстом» (запитання, спрямовані на аналіз художніх творів), «Формуємо компетентності предметні та ключові», «Індивідуальні завдання» (вправи креативного характеру), «Мистецька палітра» (представлення твору, епохи в різних видах мистецтва), «Український контекст» (паралелі у вивченні української та зарубіжної літератур, відомості про українських перекладачів, завдяки яким маємо змогу ознайомитися з видатними творами зарубіжної літератури), «Узагальнюємо» (питання, які допоможуть систематизувати навчальний матеріал).

Сподіваємося, що Ви полюбите читати і будете отримувати від книги задоволення, тому основну увагу ми зосередили на прикладах героїзму, сили духу, кохання. Справжній мандрівник у дорозі багато навчається і освоює декілька видів діяльності. Будьте скульптором, який виліплює свою волю. Станьте архітектором своєї долі. Будьте алхіміком, скляну реторту якого можна порівняти з людською душею, де відбувається нескінченний процес переплавлення почуттів, вражень, думок, які пропонує нам життя. Потрапляючи у світ Слова, Ви набуваєте досвіду, навчаєтесь сприймати багатогранність життя, відкривати наново «давні істини».
Аналізуючи вчинки літературних персонажів, Ви дізнаєтеся, як виправити свої помилки, як знайти той єдиний шлях, яким повинні йти саме Ви, спробуєте розпізнати себе у вічних образах героїв світової літератури.

Дозвольте текстам промовляти до вас!