Підручник Зарубіжна література 8 клас Є.В. Волощук, О.М. Слободянюк 2021 

Назад до підручників 8 клас Зарубіжна література
Підручник Зарубіжна література 8 клас Є.В. Волощук, О.М. Слободянюк 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Генеза, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 256

ПУТІВНИК ДО ПІДРУЧНИКА

У попередніх класах ви вчилися розуміти художню літературу як мистецтво слова. Тепер, подорослішавши, маєте осягнути її як явище історичне, тобто таке, що розвивається і змінюється разом із суспільством.

Уміщені в підручнику художні твори дадуть вам загальне уявлення про перебіг літературного процесу, про своєрідність кожної художньої доби в розвитку зарубіжного письменства, про розмаїту картину літературного життя від давніх часів до ХУПШІ ст. Завершує підручник частина «Література ХХ-ХХІТ століть», у якій ви зможете ознайомитися з популярними художніми творами, пов'язаними з проблемами сучасності.

Читати вдумливо й творчо вам допоможуть різноманітні за змістом рубрики:

  • «Літературознавча довідка» містить визначення теоретичних понять;
  • «Консультація філолога» розкриває художні й композиційні особливості творів, пояснює певні явища літературного процесу;
  • «Коментар архіваріуса» висвітлює зв'язки між літературою та історією;
  • «Український мотив» виявляє зв'язки культурних традицій різних народів з Україною та її письменством, розповідає про здобутки українських перекладачів;

У підручнику є також рубрики для полегшення опрацювання нових тем. Перша з них - «Літературна розминка» - пропонує пригадати вивчений у попередніх класах і засвоєний самостійно матеріал. Друга - «Перед читанням» - спрямовує на творче сприйняття художнього твору. Третя - «Літературний практикум» - пропонує запитання і завдання для застосування набутих теоретичних знань на конкретному літературному матеріалі.

Інформаційні та художні тексти в підручнику супроводжуються запитаннями й завданнями для індивідуальної, парної та групової роботи. Деякі з них спрямовано на розвиток фантазії та реалізацію творчих здібностей («Творчий проєкт»), на вміння обстоювати власну думку в літературній дискусії («Подискутуймо!») і поглиблення філологічних знань («Філологічний майстер-клас»), розв'язання складних читацьких завдань («Клуб компетентних читачів»). Наприкінці кожної частини підручника подано підсумкові запитання та завдання.

Для тих, кого цікавить зв'язок художнього слова з іншими видами творчості, підготовано рубрику «У світі мистецтва». Щоб дізнатися, як мотиви та образи відомих текстів утілилися в малярстві, скульптурі, архітектурі, музиці, кіно тощо, достатньо відсканувати С)В-код у частині підручника, яку зараз вивичаєте, і перейти за отриманим посиланням до відповідних матеріалів.

«Літературний навігатор» надає стислу інформацію про художні твори, які ви маєте прочитати самостійно; містить відомості про їхніх авторів, запитання і завдання для самоперевірки. Ці матеріали доступні за QR-посиланням.

Сподіваємося, що ця книжка стане вашим надійним помічником у вивченні зарубіжної літератури. Бажаємо вам успіхів!