Підручник Зарубіжна література 8 клас О.М. Ніколенко, М.О. Зуєнко, Б.В. Стороха 2021 

Назад до підручників 8 клас Зарубіжна література
Підручник Зарубіжна література 8 клас О.М. Ніколенко, М.О. Зуєнко, Б.В. Стороха 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Грамота, Київ
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 287

Дорогі восьмикласники та восьмикласниці!

Вам випало народитися і жити в добу третього тисячоліття, коли все довкола стрімко змінюється — технології, державні інституції, ритм життя і мислення людини. У цей складний час, для того щоб не загубитися у вирі подій і стати успішними, необхідно ставити перед собою чітку мету й невпинно, цілеспрямовано йти до неї щодня. На цьому шляху, сповненому труднощів і перешкод, вам нададуть упевненості твори Гомера, Данте, Вергілія, Горація, Ф. Петрарки, В. Шекспіра, М. де Сервантес Сааведри, Мольєра, які дійшли до нас крізь віки. У восьмому класі ви матимете змогу здійснити захопливу мандрівку різними країнами й літературними епохами. Перед вами вперше від­криються великі скарби античності, середньовіччя, Відродження, бароко та класицизму. Проте цього року ви ознайомитеся не тільки із золотою класикою. Молодим людям обов’язково потрібні сучасні твори, сучасні герої та героїні, сучасні виклики.Тожтворипроних визнайдете в розділі «Сучасна література», де йдеться про ваших однолітків.

Наш підручник розрахований не лише на читання. Працюючи з ним, ви бу­­ дете дискутувати та критично мислити. До цього вас спонукатимуть різноманітні запитання і завдання. А ще ви знайдете тут мультимедійні матеріали — QR-коди (експрес-уроки, відеотексти й аудіотексти), які допоможуть вам краще осягнути класичні й сучасні твори.

Символом нашого підручника є герой однойменної повісті французького письменника А. де Сент-Екзюпері — маленький принц. І це невипадково. Адже саме цей письменник навчив нас високо літати у своїх мріях, берегти свою планету, дбати про улюблену квітку й бути відповідальним за тих, кого ми приручили. А. де Сент-Екзюпері склав молитву, яка допомагала йому в найскрутніші моменти життя. Можливо, вона допоможе і вам: «Господи, я прошу не чудес і не міражів, а сили для кожного дня. Навчи мене мистецтва маленьких кроків… Навчи мене правильно використовувати час мого життя. Подаруй мені здатність відрізняти першорядне від другорядного… Збережи мене від наївної віри, що все в житті має відбуватися легко. Подаруй мені ясне усвідомлення того, що труднощі, поразки, падіння і невдачі є невід’ємною частиною життя, завдяки їм ми стаємо дорослішими та впевненішими… Пошли в потрібний момент того, у кого вистачить мужності сказати мені правду, але сказати її з любов’ю!.. Ти знаєш, як сильно ми потребуємо дружби. Дай мені бути гідним цього найпрекраснішого й найніжнішого подарунка Долі… Наділи мене фантазією, щоб у потрібний момент і в потрібному місці подарувати комусь тепло. Зроби мене людиною, яка вміє достукатися до інших. Навчи мене мистецтва маленьких кроків».

Тож вирушаймо маленькими кроками до сяючих вершин разом із найкращими книжками світу!