Підручник Українська література 8 клас О.В. Слоньовська 2021 

Назад до підручників 8 клас Українська література
Підручник Українська література 8 клас О.В. Слоньовська 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Літера ЛТД
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 364

Підручник відповідає змісту й вимогам чинної шкільної програми. Запропоновано короткі цікаві біографії письменників, повністю – віршовані й оптимально скорочені драматичні й прозові художні тексти. Фахово розроблений методичний апарат для знайомства з життєписом кожного митця й текстуального вивчення творів, доцільний поділ на рубрики скеровуватимуть процес читання в продуктивне русло й спонукатимуть школярів до уважної роботи над текстом.

Проблемні запитання та цікаві завдання рубрики «Діалог із текстом» побудовано за принципом зростання складності: від репродуктивних, спрямованих насамперед на перевірку належного сприйняття тексту, до проблемних та евристичних.

Сформувати навички порівняльного аналізу покликана рубрика «Діалоги текстів». Вона допоможе учням осягнути зв’язок між літературними творами, спонукатиме поміркувати, як різні письменники інтерпретують споріднені теми, образи-характери, чому до них звертаються. Крім того, завдання рубрики апелюють до знань, отриманих з інших предметів, зокрема історії, географії та зарубіжної літератури.

Мета рубрики «Мистецькі діалоги», супроводжуваної якісним ілюстративним рядом, – вчити розуміння інших видів мистецтва, передусім малярства, а також театру, кіно. Належне сприйняття картин, порівняння їх із вивченими літературними творами дозволить збагнути внутрішньохудожні й загальнокультурні чинники літературного процесу.

Різні види роботи з художніми текстами й елементами теорії літератури, диференційовані та випереджувальні за своїм змістом запитання, цікаві завдання для самостійної пошукової роботи, а також діяльність у «малих» групах, вдало застосований «метод проєктів», інтегроване навчання здатні забезпечити успішне засвоєння передбаченого чинною програмою матеріалу з української літератури, реалізувати навчальну, виховну і розвивальну мету на кожному окремому уроці, ненав’язливо й толерантно виховувати яскраву особистість, діяльного патріота, свідомого громадянина.

У «Літературознавчому словничку» наприкінці підручника подано основні поняття, категорії і значення інструментарію теорії літератури, адаптовані до учнівського розуміння.

ДОРОГІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ!

У вас за плечима вже великий багаж знань і чимало прочитаних книг. Сподіваємося, вам припадуть до душі художні твори про минуле України, перше кохання ваших літературних ровесників, чудові сучасні поезії, з якими ви ознайомитеся на уроках української літератури цього року. Маємо надію, що вони розширять ваш світогляд і допоможуть реалізувати ваші творчі здібності.

Процес читання подібний до процесу спілкування: це своєрідний діалог між вами і текстом. Ви краще зрозумієте літературний твір, отримаєте насолоду від читання за допомогою рубрики «Діалог із текстом».

Відповідаючи на запитання цієї рубрики, ви перевірите, чи уважно читали текст, з’ясуєте його художні особливості, схарактеризуєте образи твору.