ШАНОВНІ УЧНІ ТА УЧЕНИЦІ!
Ви розпочинаєте вивчати Новий час – період, що тривав у Європі понад п’ятсот років: від Великих географічних відкриттів – до початку Першої світової війни, яка вибухнула в 1914 р.
Нерідко XVI – першу половину XVII ст. називають добою великого прориву. Нові явища рішуче вривалися в економіку та суспільне життя. На зміну феодалізму прийшла інша епоха, але нове ще довго існувало поряд зі старим.
Матеріали підручника спрямовано на формування компетентностей відповідно до концепції Нової української школи, зокрема історичної предметної компетентності. Також ви зможете набути й інших ключових компетентностей: навчитеся переконливо висловлювати думки, розуміти писемні джерела, будувати логічні ланцюжки подій, використовувати цифрові технології для пошуку історичної інформації, реалізовувати індивідуальні та командні проєкти тощо.
Підручник, який ви тримаєте в руках, дасть змогу зазирнути в захопливий світ Модерної доби та ознайомитися з її відкриттями та видатними постатями. До того ж всесвітню історію будете вивчати, пригадуючи події та факти з історії України, проводячи паралелі з розвитком інших європейських країн в Модерну добу.
Видання містить ґрунтовний і цікавий матеріал, що розкриває найрізноманітніші грані історії Нового часу. Зорієнтуватися в підручнику вам допоможуть такі рубрики:
Документ. У ній зібрано оригінальні документи, автори яких були учасниками та свідками подій, що вивчаються. До кожного документа подано запитання. Відповідаючи на них, ви зможете краще зрозуміти тогочасне життя. Уведені в основний текст Подробиці розширять знання про ту чи іншу історичну особу, дадуть змогу дізнатися більше про окремі історичні події.
Ілюстрації теж є джерелами, які ознайомлять вас із шедеврами світового мистецтва, сприятимуть появі яскравішого уявлення про Новий час. Для кращого розуміння візуальних джерел до них поставлено запитання.
Працюючи з історичними картами, ви зможете простежити, які політичні й територіальні зміни відбувалися за доби Нового часу.
На сторінках підручника ви натрапите на багато нових слів, виділених напівжирним шрифтом, до них подано пояснення. Найважливіші з них зібрано в словнику наприкінці підручника.
Робота з рубриками Перевіряємо знання – перший рівень перевірки – та Удосконалюємо вміння – другий рівень перевірки – допоможе перевірити й закріпити отримані знання та набути потрібних навичок.
У рубриці Діємо творчо та історичні розвідки, провести аналіз нового матеріалу, взяти участь у дискусіях
та історичних реконструкціях. Виконання творчих завдань вимагатиме від вас використання додаткових джерел інформації.
Історія України є складником історії всесвітньої. Наприкінці кожного розділу, складаючи синхронізовану таблицю У світі/В Україні, ви зможете зіставити, які події відбувалися у світі та водночас на теренах України.
Вагомою допомогою у глибшому вивченні історії стануть розроблені онлайнвправи й подані відеоматеріали. Розміщені наприкінці кожного розділу Узагальнення і тематичний контроль допоможуть вам узагальнити та систематизувати знання з вивченої теми й здіснити самоконтроль. Для виконання таких завдань перейдіть за вказаним посиланням або скористайтеся смартфоном – зчитайте QR-код.
Сподіваємося, що цей підручник допоможе вам поринути в захопливий вир Нового часу та почути голос тієї далекої епохи. Щиро бажаємо, щоб історія стала для вас невичерпним джерелом пізнання світу!