Розділ 1. Текст - § 2. Мета тексту. Типи текстів

Сторінка 8 Вправа 6. Прочитайте текст. Визначте, з якою метою його написано.

Дехто не любить осінь, каже, що вона сумна, дощова, непривітна... А як же золота осінь? Та осінь, яку не втомлюються описувати художники, поети, письменники?! Як можна її не любити?!

Золотисте вбрання дерев, запах опалого листя, ніжне прощальне тепло, дивовижний осінній настрій... Усе це зворушує, торкає найтонші струни душі, дарує відчуття щастя і затишку.

Ні, я переконаний, що осінь прекрасна. А як думаєте ви?

Висловте свої думки про осінь: за що подобається, за що не подобається.


Тема тексту-есе: авторські думки про ставлення до осінньої пори року.

За що подобається осінь

Осінь подобається: достигає урожай, багато грибів, подобається спостерігати за осінніми перетвореннями, зустрічі з однокласниками, почуваєшся на рік старшим.

Я дуже радію коли приходе осінь, бо просто обожнюю цю пору. «За що?» - одразу спитаєте ви. За зміни у природі, за яскраві барви, за те, що немає пори прекрасніше й багатше на світі.
А як гарно в осінньому лісі! Він стає таким величним та цікавим! Листя дерев поступово забарвлюється в різні відтінки золотого кольору. Птахи полишають рідні місця і відлітають у вирій. Без них в лісі стає дуже тихо. І тільки шурхіт опалого листя під ногами порушує тишу, що панує в осінньому лісі. Сонячне світло стає більш м’яким, воно вже не пече, але ще гріє нас. Хоч восени часто йдуть дощі, але сонячна погода частенько радує всіх навколо.
Отже, я люблю осінь за свято природи. Споглядання цієї краси завжди покращує мій настрій на весь день.

За що не подобається осінь

Осінь не подобається: дощові дні, коротшають дні, холодні ранки, доводиться рано вставати до школи.

Можливо ви мене не зрозумієте, адже багато хто любить осінь, але я не люблю осінь.
Осінь - найсумніша пора року. По-перше, літо скінчилося, а я ще не встигла їм насолодитися. Восени закінчуються канікули та потрібно знову йти до школи. По-друге, мій організм не готовий до настання холодів. На вулиці сиро і брудно, все навколо стає сірим і похмурим.
Але я люблю фарби осені. Мені подобається різнобарвне листя. Однак, я все одно не люблю осінь.

Повідомити про помилку