Розділ 1. Текст - § 6. Порівняння художніх і науково-популярних описів

Умова:

Прочитай і порівняй тексти.
1. Гарна ця білочка. Червоно-каштанова шубка з білим трикутничком коло підборіддя дуже їй личить. Невеличка голівка, на довгеньких вушках прикраси - чорні китички. Оченята в білочки блискучі, мов дрібні намистинки. А хвіст пухнастий, навіть кудлатий, трохи менший від самої білочки. Білочка невеличка і дуже спритна. У неї чіпкі лапки, тому вона легко перестрибує з дерева на дерево. Допомагає їй у цьому хвіст. Невеличке звірятко, а гарне й моторне.
2. Білка належить до найкрасивіших тварин нашої фауни. Голова її невелика, округла, з широким лобом, вуха досить великі, стоячі, з китицями довгих волосків. Тіло витягнуте, завдовжки понад 20 см, гнучке. Хвіст пухнастий, густо вкритий волоссям. Довжина хвоста майже дорівнює довжині тіла. Лапи чіпкі, з гострими загнутими кігтями на пальцях. Забарвлення хутра у наших білок досить мінливе: червоно-каштанове, бурувато-сіре, темно-буре. Як окрасу наших лісів, парків і садів, білок узято під охорону (Сергій Корнєєв).
Фауна - тварини певної місцевості.
• Подумайте який із текстів про білочку можна вмістити у підручнику 1 з читання, а який - у підручнику «Я досліджую світ».

Розв'язання:

Мета текстів: описати зовнішній вигляд білки.
Перший текст можна вмістити у підручнику 1 з читання (багато пестливих слів), другий - у підручнику «Я досліджую світ (наявні терміни, числові характеристики).

Повідомити про помилку