ЧАСТИНА 1 - ПРИРОДНІ ЗОНИ ЗЕМЛІ

Реклама:

Завдання 7. Використовуючи різні джерела інформації, підготуй розповідь про пристосування тварин до життя в зоні степів. Запиши один з прикладів.


Тварини степу пристосувалися до життя в умовах відкритої місцевості, посушливого клімату, періодів без харчів, нестачі води. Необхідність в надійному укритті – це те, чим об’єднані всі тварини. Зони степів добре проглядаються, і дрібні тварини не змогли б врятуватися від хижаків без хорошого притулку. В якості укриття більшість тварин степу використовують нори, в яких і проводять основну частину часу. Нори не тільки захищають представників фауни від небезпеки, але і допомагають врятуватися від несприятливих погодних умов, служать притулком для звірів на час зимової сплячки.

З наближенням зими життя в степу завмирає. Більшість тварин впадає в сплячку на весь холодний період, перебуваючи в своїх норах. Таким чином чекають весни ховрахи, їжаки, тушканчики, рептилії і комахи.

Птахи і кажани на зимівлю відправляються в теплі краї. Ті гризуни, які не впадають в сплячку, запасаються кормами. Хом’яки примудряються принести в свою нору до декількох кілограмів зерна. Тварини і рослини степу змушені пристосовуватися до постійної нестачі води. Кожна особина справляється з цим завданням по-різному. Копитні ссавці і птахи здатні в пошуках води долати великі відстані. Піщанки, тушканчики, ховрахи і деякі інші гризуни поїдають соковиту траву, заповнюючи свою потребу в воді.

<
Повідомити про помилку
Реклама: