РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §3. Відносна атомна маса та відносна молекулярна маса
Реклама:
| Назад до впр. 19 | впр. 20 | Вперед до впр. 21 |
Вправа 20. Обчисліть відносні молекулярні (формульні) маси речовин:
а) хлору Cl2:
𝑀r(𝐶𝑙2) =2 • 35,5 = 71.
б) сульфатної кислоти H2SO4:
𝑀r(𝐻2𝑆𝑂4) =2 • 1 + 32 + 4 • 16 = 98.
в) сахарози C12H22O11:
𝑀r(𝐶12𝐻22𝑂11) =12 • 12 + 22 • 1 + 11 • 16 = 342.
г) міді Cu: Оскільки мідь — це проста речовина, її відносна формульна маса дорівнює відносній атомній масі:
𝐴ᵣ(𝐶𝑢) ≈ 64.
д) ангідриту CaSO4:
𝑀r(𝐶𝑎𝑆𝑂4) =40 + 32 + 4 • 16 = 136.
е) крейди CaCO3:
𝑀r(𝐶𝑎𝐶𝑂3) =40 +12 + 3 •16 = 100.
є) малахіту (CuOH)2CO3:
𝑀r((𝐶𝑢𝑂𝐻)2𝐶𝑂3) = 2 • (64 +16 + 1) + 12 + 3 • 16 =
= 2 • 81 +12 + 48 = 162 + 12 + 48 = 222.
Реклама: