РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §3. Відносна атомна маса та відносна молекулярна маса
Реклама:
| Назад до впр. 22 | впр. 23 | Вперед до впр. 24 |
Вправа 23. Мінерал пірит складається з двох хімічних елементів — Феруму та Сульфуру й має відносну формульну масу 120. Визначте хімічну формулу цієї речовини.
Нехай формула піриту 𝐹𝑒𝑥𝑆𝑦.
Відносні атомні маси:
𝐴𝑟(𝐹𝑒) = 56,
𝐴𝑟(𝑆) = 32.
Рівняння:
56𝑥 + 32𝑦 = 120.
Методом підбору знаходимо, що якщо взяти один атом Феруму (𝑥 = 1), то
56 + 32𝑦 = 120
32𝑦 = 64
𝑦 = 2
Відповідь: Хімічна формула піриту — FeS2.
Реклама: