РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §3. Відносна атомна маса та відносна молекулярна маса
Реклама:
| Назад до впр. 23 | впр. 24 | Вперед до впр. 25 |
Вправа 24. Формула жасмоналю, який зумовлює запах квітів жасмину, C6H5CHC(C5H11)CHO. Обчисліть його відносну молекулярну масу.
Спочатку визначимо кількість атомів кожного елемента у сполуці:
Карбон (C): 6 + 1 + 1 + 5 + 1 = 14 атомів.
Гідроген (H): 5 + 1 + 11 + 1 = 18 атомів.
Оксиген (O): 1 атом.
Загальна формула: C14H18O.
Тепер обчислимо відносну молекулярну масу:
𝑀r(𝐶 14𝐻18𝑂) =14 • 12 + 18 • 1 + 16 = 168 + 18 + 16 = 202.
Відповідь: Відносна молекулярна маса 202.
Реклама: