РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §4. Масова частка хімічного елемента в речовині
Реклама:
| Назад до впр. 29 | впр. 30 | Вперед до впр. 31 |
30. Обчисліть масу (г) атомів Гідрогену, що містяться в амоніаку NH3 масою 10 г.
Дано:
𝑚(𝑁𝐻3) =10 г
Розв’язання:
𝑀𝑟(𝑁𝐻3) = 𝐴𝑟(𝑁) + 3 • 𝐴𝑟(𝐻) = 14 + 3 • 1 = 17
𝑤(𝐻) = 3 • 𝐴𝑟(𝐻)/𝑀𝑟(𝑁𝐻3) = 3/17 ≈ 0,1765
𝑚(𝐻) = 𝑚(𝑁𝐻3) • 𝑤(𝐻) = 10 г • 0,1765 = 1,765 г
Відповідь: Маса атомів Гідрогену становить приблизно 1,76 г.
Реклама: