12 балів

РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §4. Масова частка хімічного елемента в речовині

Реклама:

31. Систематична назва кухонної солі – натрій хлорид. Добова норма солі за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) – 2 г. Обчисліть масу (г) йонів Натрію в зразку солі такої маси.


Дано:

𝑚⁡(𝑁⁢𝑎⁢𝐶⁢𝑙) = 2 г

Розв’язання:

𝑀⁢𝑟⁡(𝑁⁢𝑎⁢𝐶⁢𝑙) = 𝐴⁢𝑟⁡(𝑁⁢𝑎) + 𝐴⁢𝑟⁡(𝐶⁢𝑙) = 23 + 35,5 = 58,5

𝑤⁡(𝑁⁢𝑎) = 𝐴⁢𝑟⁡(𝑁⁢𝑎)/𝑀⁢𝑟⁡(𝑁⁢𝑎⁢𝐶⁢𝑙) = 23/58,5 ≈ 0,393

𝑚⁡(𝑁⁢𝑎) = 𝑚⁡(𝑁⁢𝑎⁢𝐶⁢𝑙) • 𝑤⁡(𝑁⁢𝑎) = 2 г • 0,393 = 0,786 г

Відповідь: У 2 г солі міститься 0,786 г йонів Натрію.

Повідомити про помилку
Реклама: