Підручник Географія 8 клас Г.Д. Довгань, О.Г. Стадник 2021 

Назад до підручників 8 клас Географія
Підручник Географія 8 клас Г.Д. Довгань, О.Г. Стадник 2021
 • Автори:
 • Рік видання: 2021
 • Видавництво: Ранок, Харків
 • ISBN: n/a
 • Кількість сторінок: 272

Шановні друзі!

Минулого року під час захоплюючої подорожі материками та океанами ви гідно здолали всі труднощі й перешкоди. Ви мали змогу переконатися в тому, що географія прекрасна й різноманітна, як і життя на нашій планеті.

Однак серед багатьох дивовижних місць на Землі є особливе — рідна країна. Це територія, на якій жили ваші пращури, усе, що оточує вас із перших років життя.

Підручник, який ви тримаєте в руках, допоможе вам краще пізнати свою рідну землю. Цього року ви дізнаєтеся про багату та різноманітну природу України й рідного краю.

Для того щоб успішно працювати з підручником, потрібно знати, як він побудований. Навчальний матеріал у ньому складається з п’яти великих частин — розділів. У межах розділу виділені теми та параграфи. Кожен параграф розпочинається вступними рубриками «Ви дізнаєтесь» і «Пригадайте». Вони налаштують вас на правильне розуміння навчальних завдань і допоможуть залучити до роботи знання, яких ви набули раніше.

У параграфі є основний та додатковий тексти. Додатковий текст поданий більш дрібним шрифтом. Такі тексти містять цікаві факти та відомості про наукові досягнення, типові приклади географічних явищ, про які йдеться, тощо.

Географічні терміни, назви та прізвища особистостей, на які слід звернути особливу увагу, виділені напівжирним шрифтом або курсивом.

Надійним джерелом знань є географічні карти. Багато з них ви знайдете на сторінках підручника. Проте не забувайте заглядати в атлас — він містить повний комплект географічних карт із кожної теми.

Під час роботи з параграфом обов’язково звертайте увагу на ілюстрації. Вони унаочнюють та доповнюють його зміст.

Параграф завершують рубрики, кожна з яких має своє призначення.

 • «Головне» — тут коротко та змістовно викладені основні положення тексту параграфа.
 • «Запитання та завдання для самоперевірки» — у цій рубриці вміщено запитання за змістом параграфа.
 • «Поміркуйте» — такі завдання вимагають висловлення власної думки, обґрунтованої позиції, залучення творчого мислення.
 • «Практичні завдання» — ці завдання навчать вас застосовувати отримані знання, працювати з текстовою та картографічною
 • інформацією.
 • «Працюємо самостійно» — метою цих завдань є навчити вас самостійно обирати та застосовувати різноманітні методи досліджень, презентувати результати своєї роботи.
 • «Працюємо в  групах» — ця рубрика пропонує вам розв’язати географічні завдання у співпраці з однокласниками.
 • «Практична робота» — ця рубрика навчить вас розв’язувати географічні задачі, виконувати завдання за географічними картами, полегшить запам’ятовування географічних назв, розуміння географічних понять і термінів.
 • «Дослідження» — рубрика під такою назвою спонукає до власних відкриттів та наукової роботи.

У кінці підручника розміщено визначення основних термінів і понять та список додаткової літератури, до якої ви можете звернутися під час підготовки до уроків.

Спеціально до підручника також розроблений електронний освітній ресурс, який містить тестові завдання для підготовки до самостійних та контрольних робіт, що виконуються в режимі онлайн, а також додаткову інформацію.

Автори сподіваються, що цей підручник навчить вас не лише любити рідну країну, але й допоможе відчути себе справжнім патріотом своєї Батьківщини.

Бажаємо успіхів!