Підручник Геометрія 8 клас А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір 2021 Поглиблений рівень вивчення

Назад до підручників 8 клас Геометрія
Підручник Геометрія 8 клас А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір 2021 Поглиблений рівень вивчення
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Гімназія, Харків
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 223

Любі восьмикласники та восьмикласниці!

Ви зробили серйозний життєвий крок: вирішили продовжити освіту в класі з поглибленим вивченням математики. Ми вітаємо вас із цим вибором і сподіваємося, що ви не розчаруєтеся у своєму рішенні.

Навчатися в математичному класі не просто. Треба бути наполегливими та завзятими, уважними й акуратними, при цьому найголовніше — не бути байдужими до математики, а любити цю красиву науку.

У цьому навчальному році ви продовжуватиме вивчати геометрію. Сподіваємося, що ви встигли полюбити цю важливу науку, а отже, з інтересом будете опановувати нові знання. Ми маємо надію, що цьому сприятиме підручник, який ви тримаєте в руках. Ознайомтеся, будь ласка, з його структурою.

Текст підручника поділено на шість параграфів, кожний з яких складається з пунктів. У пунктах викладено теоретичний матеріал. Вивчаючи його, особливу увагу звертайте на текст, який надруковано жирним шрифтом, жирним курсивом і курсивом; так у книзі виділено означення, правила та найважливіші математичні твердження.

Зазвичай виклад теоретичного матеріалу завершується прикладами розв’язування задач. Ці записи можна розглядати як один із можливих зразків оформлення розв’язання.

До кожного пункту дібрано задачі для самостійного розв’язування, приступати до яких радимо лише після засвоєння теоретичного матеріалу. Серед завдань є як прості й середні за складністю вправи, так і складні задачі (особливо ті, що позначено «зірочкою» (*)).

Шановні колеги та колежанки!

Ми знаємо, що підготовка до уроку в класі з поглибленим вивченням математики — робота нелегка. Організація такого навчального процесу вимагає від вас великих зусиль, адже ви формуєте навчальний матеріал по крихтах, збираючи його в багатьох посібниках. Ми сподіваємося, що цей підручник стане надійним помічником у вашій нелегкій та шляхетній праці, і будемо щиро раді, якщо він вам сподобається.

У книзі дібрано великий і різноманітний дидактичний матеріал. Проте за один навчальний рік усі задачі розв’язати неможливо, та в цьому й немає потреби. Разом з тим набагато зручніше працювати, коли є значний запас задач. Це дає можливість реалізувати принципи рівневої диференціації та індивідуального підходу в навчанні.

Звертаємо увагу на таке: до чинної програми з геометрії для 7 класу не включено вивчення теми «Задачі на побудову». Проте дидактичний матеріал цього підручника містить певну кількість задач, якими передбачено, що учні та учениці мають елементарні навички розв’язування задач на побудову за допомогою циркуля та лінійки. Такий підхід пов’язаний з тим, що, на думку авторів (і ми впевнені, що колеги та колежанки з нами погодяться), неможливо уявити собі учня/ученицю математичного класу, який/яка не має ніякого уявлення про задачі на побудову. Тема «Задачі на побудову» як матеріал, необов’язковий для вивчення, подана у всіх без винятку підручниках геометрії для 7 класу, які використовують у цей час у закладах загальної середньої освіти. Ми рекомендуємо колегам та колежанкам знайти можливість для вивчення цієї теми за рахунок резерву навчальних годин.

У підручнику зеленим кольором позначено номери задач, що рекомендовано для домашньої роботи, синім кольором — номери задач, що рекомендовано для розв’язування усно.

Бажаємо творчого натхнення та терпіння.