Підручник Українська мова 8 клас С.О. Караман, О.М. Горошкіна, О.В. Караман, Л.О. Попова 2021 

Назад до підручників 8 клас Українська мова
Підручник Українська мова 8 клас С.О. Караман, О.М. Горошкіна, О.В. Караман, Л.О. Попова 2021
  • Автори:
  • Рік видання: 2021
  • Видавництво: Літера ЛТД
  • ISBN: n/a
  • Кількість сторінок: 296

Анотація

Підручник містить вичерпний обсяг матеріалу з передбачених програмою тем, який відповідає віковим особливостям учнів. Оптимальна кількість запропонованих у підручнику рубрик спрямована на реалізацію комунікативного підходу до навчання української мови, задає чіткий алгоритм роботи вчителя й учнів з підручником і корелюється з видами мовленнєвої діяльності учнів; лаконічні позначки мають прикладний характер і допомагають організувати роботу, зокрема забезпечити диференційований підхід.

Прикметною ознакою підручника є наявність у ньому значної кількості сучасних текстів, що порушують цікаві й актуальні для восьмикласників проблеми, мають значний навчальний, розвивальний і виховний потенціал. Крім того, тексти дібрано так, що вони відображають історію і сьогодення різних регіонів України.

Наприкінці кожного параграфа вміщено словникові диктанти для повторення вивчених орфограм, слова для вправляння у наголошуванні, а також рубрику «Культура мовлення», покликану допомогти вдосконаленню усного й писемного мовлення учнів.

Посилання на інтернетні джерела (різноманітні електронні словники, довідники, українознавчі, просвітницькі ресурси тощо), подані в підручнику, стануть у пригоді учителям й учням.

У підручнику реалізовано підхід, за якого кожен урок дає змогу не тільки оволодіти певними знаннями й мовними вміннями, а й стає уроком розвитку мовлення, критичного мислення, розвитку інтелектуальних здібностей, свідомого й відповідального ставлення до вивчення рідної мови.

ДОРОГІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ ТА ВОСЬМИКЛАСНИЦІ!

Цього навчального року на уроках української мови ви почнете опановувати синтаксис – найвищий рівень науки про мову, будете вивчати закони розвитку мовлення – правила поєднання слів у речення – саме для того, щоб удосконалити
своє мовлення.

Синтаксис тісно пов’язаний із пунктуацією. Сподіваємося, ви зрозумієте, що пунктуація не просто правила, які визначають, коли й де ставити той чи той розділовий знак. Її функція – зробити якомога ефективнішим писемне спілкування.

Отже, нові знання полегшать спілкування, допоможуть у будь-якій царині почуватися впевнено, вільно розкривати і розвивати свої здібності.

Нові знання стануть вам у пригоді й у виконанні високого обов’язку, що покладено на кожного з нас: спираючись на багатовікову пам’ять народу, берегти нашу мову, розвивати її, розширювати сфери її вжитку. І обов’язково пам’ятайте, що саме вам, сьогоднішнім учням, випало бути провідниками української мови у майбутнє.

Тож до роботи! Успіхів в опануванні української мови!