Василь Стефаник

Реклама:

7. Яка експресіоністична ознака є найяскравішою в новелі «Камінний хрест»? Доведіть свою відповідь конкретними прикладами з тексту.

Найяскравішими експресіоністичними ознаками в новелі «Камінний хрест» є зацікавленість глибинними психічними процесами та художня образність.

У новелі «Камінний хрест» маємо глибоке й художнє дослідження душі головного героя. Йдеться у ній про прощання Івана Дідуха з сусідами у зв'язку з виїздом до Америки.

Сповіді героя при своє життя вражаючі. Монологи, що є важливим засобом його індивідуалізації, обертаються насамперед навколо образу горба, на якому Іван Дідух встановив на пам'ять селу камінний хрест з вибитими іменами своїм і дружини.

Образ хреста символізує страдницьку долю селянина, який усе своє життя гірко працював і однаково змушений покидати свою нивку, бо вона не спроможна його прогодувати.

Символічний зміст образу горба розкривається влучною авторською фразою — «той горб його переломив», за що й стали прозивати Івана в селі Переломаним. В. Стефаник використовує яскраве порівняння — «залягала тінь Іванова, як велетня, схиленого в поясі» — що посилює експресивність у творенні художнього образу селянина, який не зрікся бажання обробляти піщаний горб.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->