Микола Вороний

Реклама:

9. Які рядки ніби випадають із загальної тональності вірша «Інфанта»? Як це пов’язано з епохою соціальних перетворень?

«А наді мною Революція // В червоній заграві пливла», — ці рядки ніби випадають із загальної тональності вірша «Інфанта». У самому вірші розкривається узагальнено-ідеалізований жіночий образ. Автор твору — співець розбитого кохання, у якому він бачить один із ідеалів людини.

За допомогою символізованої мови М. Вороний вишукано відтворює любовне почуття до «величної інфанти», передає щирість своїх почуттів, що «бриніли у серці домінантою чуття побожної хвали».

Під текстом поезії М. Вороний поставив дві дати: «Накидано 1907 р. Викінчено 1922р.». Ця авторська заувага пояснює особливість останнього катрена, в поетичній структурі якого відчувається певний дисонанс: два перших рядки — образ героя, сповнений бодлерівської символіки («Освячений, в солодкій муці я / Був по той бік добра і зла»), два наступних — образ Революції, що пливе над ліричним героєм у червоній заграві. Таке зближення, здається, насторожувало і навіть зловісно жахало не тільки сучасників поета, але і сучасного читача. Адже, з 1907 року по 1920 рік скільки трагічних подій відбулося в Україні. Досить згадати три з них: Перша світова війна (1914р.), переворот у Петербурзі (1917 р.) і громадянська війна в Україні, викликана цим переворотом.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->