Вправа 101 - 200

Реклама:

Вправа 166. І. Знайдіть і запишіть сім фразеологізмів, що стосуються професійної діяльності людей.


робота в сільському господарстві (прокласти першу борозну, орати переліг, перти плуга, одягати вуздечку, випуска­ти віжки зі своїх рук, де не посій, там і вродиться, посіяти паніку, знаходити сокиру під лавкою, як п’яте колесо до воза, повертати голоблі);

ковальське ремесло (кувати вухналі зу­бами, брати в лещата, попадати в лещата, дати гарту, як ковальський міх, як молотком ударити);

рибальство (пійма­тися на гачок, піддаватися на вудку, заманити в свої сіті, битися як риба в сітях, закидати вудку, виводити на чисту воду);

ткацько-прядильне ремесло (розмо­тувати клубок, клубком ставати в горлі, нитка увірвалася, лежати в основі);


ІІІ. Напишіть есе «Фразеологізмів мудрість вікова».

Іноді ми навіть не помічаємо, наскільки міцно увійшли у наше життя і нашу мову особливі стійкі словосполучення. Ці словосполучення отримали назву «фразеологізми».

Виникає питання: а навіщо ж нам вони, ці фразеологізми?

По-перше, без фразеологізмів мова була б сухою та занадто офіційною. Ці вислови надають нашому мовленню образності, виразності та яскравості.

По-друге, слухач або читач теж сприймає почуте або прочитане зовсім інакше – підключаючи свою уяву і вловлюючи весь спектр образів і емоційних одиниць, що закладені у виразі.

По-третє, правильне і влучне використання фразеологічних зворотів дає змогу проявити свій розум, вміння дотепно і точно висловлюватися, уникати штампів і обирати серед багатьох стійких виразів один, найбільш доцільний.

Тому хочеться побажати кожному, хто вважає себе інтелектуальною людиною, оволодіти фразеологією, бо вона дає грандіозні можливості щодо використання мови і виразу власних почуттів.

Повідомити про помилку
Реклама: