12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 4. Мехінічна робота

Реклама:

ВПРАВА № 4. 8. Складіть задачу, обернену до задачі, яку розглянуто в п. 4 параграфа, і розв’яжіть її.


За допомогою пружини жорсткістю 25 Н/м брусок пересувають по столу зі швидкістю 0,05 м/с. Пружина видовжилась на 0,04 м. Визначте, за який час пружина виконала роботу 1 Дж.

Дано:

  • 𝑘 = 25 Н/м
  • 𝑥 = 0,04 м
  • 𝑣 = 0,05 м/с
  • 𝐴 = 1 Дж

Знайти: 

  • 𝑡 = ?

Розв’язання:

Сила пружності: 

𝐹 = 𝑘 • 𝑥

Робота:

𝐴 = 𝐹 • (𝑣 • 𝑡)

Отже:

𝑡 = 𝐴/𝑘 • 𝑥 • 𝑣

Підставимо:

𝑡 = 1/25 • 0,04 • 0,05 = 20 с

Відповідь: 𝑡 = 20 с

Повідомити про помилку
Реклама: