1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 4. Мехінічна робота
Реклама:
| Назад до 8 | № 9 |
ВПРАВА № 4. 9. Яку роботу треба виконати, щоб підняти з дна на поверхню озера камінь масою 15 кг? Глибина озера становить 2 м, середня густина каменя — 3000 кг/м3. Опором води знехтуйте.
Дано:
- 𝑚 = 15 кг
- ℎ = 2 м
- 𝜌𝑘 = 3000 кг/м3
- 𝜌в =1000 кг/м3
- 𝑔 = 10 Н/кг
Знайти:
- 𝐴 = ?
Розв’язання:
Сила тяжіння:
𝐹тяж = 𝑚 • 𝑔
Виштовхувальна сила Архімеда:
𝐹𝐴 = 𝜌в • 𝑔 • 𝑚/𝜌𝑘
Необхідна сила:
𝐹 = 𝐹тяж – 𝐹𝐴
𝐹 = 𝑚 • 𝑔 • (1 – 𝜌в/𝜌𝑘)
Робота:
𝐴 = 𝐹 • ℎ
Підставимо:
𝐴 = 15 • 10 • (1 – 1000/3000) • 2 = 300 • 23 = 200 Дж
Відповідь: 𝐴 = 200 Дж
Реклама: