РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §5. Установлення хімічних формул сполук
Реклама:
| Назад до впр. 38 | впр. 39 | Вперед до впр. 40 |
39. Поширений мінерал магнетит складається з Феруму й Оксигену. Визначте хімічну формулу магнетиту, якщо масова частка Феруму в ньому становить 72,4%, а його відносна формульна маса дорівнює 232.
Аналізуємо умову:
Дано 𝑤(Fe) = 72,4, 𝑀𝑟 = 232.
Умовна формула: 𝐹𝑒𝑥𝑂𝑦.
Визначаємо математичну модель:
Оскільки відносна формульна маса відома, для визначення індексів використовуємо формулу
𝑁(елемента) = 𝑀𝑟(речовини) • 𝑤(елемента)/𝐴𝑟(елемента).
Обчислюємо кількість атомів:
Масова частка Оксигену: 𝑤(O) = 1 −0,724 = 0,276.
Обчислюємо індекси:
𝑁(Fe) = 232 • 0,72456 ≈ 3
𝑁(O) = 232 • 0,27616 ≈ 4
Аналізуємо результат:
У формулі три атоми Феруму та чотири атоми Оксигену.
Формулюємо відповідь: Хімічна формула магнетиту — 𝐹𝑒3𝑂4.
Реклама: